Το ασύλληπτο ρεκόρ σκοραρίσματος του Μήτρογλου!

Παραμιλάει όλη η Γαλλία με τα κατορθώματα του Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος με τις εμφανίσεις και τα γκολ του κάνει τους αμφισβητίες του να καταπιούν τη γλώσσα τους. Ο «Μητρογκόλ» σκόραρε δύο φορές στο 5-1 επί της Λιλ και έδωσε συνέχεια σε ένα καταπληκτικό σερί μέσα στο 2018.

Στην χρονιά που διανύουμε, ο Έλληνας επιθετικός έχει σκοράρει 6 γκολ σε 209 λεπτά συμμετοχής στην Ligue 1, κάτι που σημαίνει ότι βρίσκει δίχτυα μία φορά ανά 35 λεπτά, επίδοση ασύλληπτη!

Με αυτό τον απολογισμό, ο Μήτρογλου είναι ο πιο εύστοχος παίκτης για το 2018 στα 5 κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης, μπροστά από όλα τα μεγάλα ονόματα του παγκοσμίου ποδοσφαίρου, κάτι που ώθησε την Μαρσέιγ να σχολιάσει το γεγονός στον επίσημο λογαριασμό της στο Twitter!

Τα άτομα με προβλήματα ακοής, όρασης θα μπορούν να βιώσουν τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Θα επηρεάσει ο τραυματισμός του Γιάννη την Εθνική Ελλάδας και το Προολυμπιακό;
Τι δήλωσε ο Έμερι για Μαρτίνες και Τίλεμανς ενόψει της ρεβάνς στο Καραϊσκάκη
Ίρβινγκ και Ντόντσιτς έστειλαν το Ντάλας στα ημιτελικά της Δύσης
Πώς μπορούν να αλλάξουν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια του 2024/25 για την Ελλάδα αν ο Ολυμπιακός κατακτήσει το Conference League
Η στιγμή που ο Τζέιμς βούτηξε μέσα στους οπαδούς της Φενέρμπαχτσε, στη σύρραξη της Κωνσταντινούπολης
Φερστάπεν: «Δεν θα παραλύσει η Red Bull με την φυγή του Νιούι»
Ποντένσε: «Δεν θέλω να μιλήσω για τελικό, θα πάμε βήμα-βήμα»
Τρελάθηκε η Ευρώπη με Ολυμπιακό και Μεντιλίμπαρ-Τι αναφέρει ο ξένος Τύπος για την ιστορική νίκη στο «Βίλα Παρκ»
Υποψήφιος για δύο βραβεία ο Ελ Καμπί μετά τον θρίαμβο στο «Βίλα Παρκ»