Τρομερή ανατροπή-πρόκριση για Βαλένθια με δυο γκολ στις καθυστερήσεις! (vid)

Ο Ροντρίγκο Μορένο ήταν σε απίστευτα κέφια, σημείωσε χατ τρικ και η Βαλένθια πανηγύρισε μια μαγική πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας απέναντι στη Χετάφε, επικρατώντας στην έδρα της με 3-1.

Οι "νυχτερίδες" είχαν χάσει 1-0 στον πρώτο αγώνα και έπρεπε να ανατρέψουν το σκορ στο "Μεστάγια". Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο λεπτό με τον Μολίνα.

Πλέον, η Βαλένθια έπρεπε να πετύχει τρία γκολ για να περάσει και φυσικά να μην δεχτεί άλλο. Στο 61' έγινε το 1-1 με τον Ροντρίγκο, όμως και πάλι είχε πολύ δρόμο μπροστά της για να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα.

Ο αγώνας έφτασε στο 90' και όλα έμοιαζαν χαμένα. Ο Ροντρίγκο όμως δεν είχε καμία διάθεση να φύγει αποκλεισμένος από το γήπεδο. Στο δεύτερο και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε άλλα δυο τέρματα και η ομάδα του προκρίθηκε πανηγυρικά!

Δείτε το VIDEΟ:

Πηγή: sport24.gr

«Μας έδειξαν την καλύτερη εκδοχή τους, εμείς όχι»
Σούπερ Βίνι και «όρθια» η Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν στη ματσάρα του Μονάχου
Οι ενδεκάδες στη «γιγαντομαχία» της Μπάγερν Μονάχου με τη Ρεάλ Μαδρίτης
Ενρίκε: Η πίεση είναι ευλογία, θα προσπαθήσουμε να νικήσουμε με το ποδόσφαιρό μας
Δικαιώνει τη Νότιγχαμ ο Γουέμπ-«Έπρεπε να της δοθεί ένα πέναλτι κόντρα στην Έβερτον»
Επιβραβεύει τον Μαρέσκα με νέο συμβόλαιο η Λέστερ
Με Βάρντι η Λέστερ και στην Premier League
Πιθανή η επιστροφή του Τεν Χαγκ στον Άγιαξ, αν φύγει από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μετά τη Χαλ, ο Ατζούν Ιλιτζαλί επενδύει και στη Μάριμπορ!
Ηλίας Χαραλάμπους για το πρωτάθλημα με τη Στεάουα: Να είμαι καλός οδηγός και για άλλους προπονητές