Έσπασε το ρόδι ο Πιόλι, με «ζωγραφιά» του Σούσο

Το ξεκίνημα του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν δεν ήταν το ιδανικό ωστόσο οι «ροσονέρι» κέρδισαν με 1-0 τη ΣΠΑΛ και πήραν βαθιά ανάσα. Γκολάρα από τον Σούσο, παρθενική νίκη για τον Πιόλι με τους «ροσονέρι».

Στο 13’ η Μίλαν άγγιξε το γκολ καθώς είχε δοκάρι με τον Καστιγιέχο και  στο 15’ ο Πιόντεκ έκανε το δυνατό σουτ από δεξιά με την μπάλα να φεύγει μόλις έξω.

Στο 47ο λεπτό η Μίλαν σκόραρε με τον Ερναντές αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ, αλλά στο 63’ ο Σούσο με απίθανη έκτιση φάουλ έκανε το 1-0. Στο 79ο λεπτό ο Τσαλχάνογλου έδωσε όμορφα στον Πακέτα που πλάσαρε αλλά ο Μπερίσα του είπε όχι ενώ στο 81’ μετά  από κόρνερ ο Πακέτα αστόχησε από κοντά.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Ρομανιόλι, Ερναντές, Μουζάκιο (46’ Καλάμπρια), Ντουάρτε, Μπενασέρ, Κεσί, Τσαλχάνογλου, Καστιγιέχο (57’ Σούσο), Πακέτα (88’ Μποναβεντούρα), Πιόντεκ

ΣΠΑΛ: Μπερίσα, Τσιόνεκ, Τόμοβιτς, Βικάρι, Ρέκα (82’ Σάλα), Κούρτιτς, Μισιρόλι (71’ Βαλότι), Στρεφέτσα (82’ Παλόσκι), Μουρτζία, Πετάνια, Φλοκάρι

Πηγή:aek365.gr

Εξέγερση από παίκτες της Γιουνάιτεντ που ζητούν άμεση απομάκρυνση του Τεν Χαγκ
Η Παρί και η κατάρα των δοκαριών-Ξεπέρασε την Μπαρτσελόνα του 2011-12
Χούμελς: Τρελή σεζόν για την Ντόρτμουντ, δεν μας πίστεψαν πολλοί
Δεν είναι πλέον υποψήφιος για τον πάγκο της Μπάγερν Μονάχου ο Τεν Χαγκ
Ο Ρόις σκέφτεται να μετακομίσει στο MLS μετά το τέλος της σεζόν!
BINTEO: Ρωτήθηκε για τη Ρεάλ και έφυγε από την συνέντευξη τύπου ο Μπαπέ
Κλαμπ Μπριζ-Φιορεντίνα: Ο Ολυμπιακός μαθαίνει τον αντίπαλό του σε περίπτωση πρόκρισης στον τελικό
Πράξη δεύτερη στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με φόντο τον τελικό του Champions League
Τσιμίκας: Θα έρθουν καλύτερες μέρες