Επέστρεψε ο κορυφαίος της Ευρώπης, Μίλαν Τραΐκοβιτς! (vid+pics)

Στο αεροδρόμιο Λάρνακας αφίχθηκε λίγο μετά τις 20:00 ο Μίλαν Τραΐκοβιτς ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των 60 μέτρων μετ' εμποδίων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου στη Γλασκώβη.

Ο πρωταθλητής μας που τερμάτισε πρώτος με χρόνο 7.60, κατάφερε να ανεβάσει στο ψηλότερο σκαλοπάτι τη σημαία της Κύπρου για πρώτη φορά σε Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου!

Τον Μίλαν, υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο Λάρνακας ο πρόεδρος του ΚΟΑ, Ανδρέας Μιχαηλίδης ,ο πρόεδρος της ΚΟΕΑΣ, Περικλής Μάρκαρης, ο πρώην πρόεδρος της ΚΟΕΑΣ, Αντώνης Δράκος, αλλά και αρκετοί συγγενείς του πρωταθλητή οι οποίοι τον καταχειροκρότησαν.

Σε δηλώσεις του ο πρωταθλητής ανέφερε:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για το πρώτο μετάλλιο, είχαμε και άλλες επιτυχίες στο παρελθόν, ελπίζω να τα πάμε καλύτερα στο μέλλον».

«Πάντα κρίνεται στη λεπτομέρεια το αγώνισμα. Γνωρίζαμε ότι όποιος και να κερδίσει θα είναι κοντά. Έριξα μια ματιά στα δεξιά και είδα αρκετούς αθλητές γι' αυτό δεν κατάλαβα ότι ήμουν πρώτος. Έκανα μερικά λαθάκια αλλά δεν μετράνε μετά το χρυσό μετάλλιο».

Αντετοκούνμπο: O τραυματισμός, η Εθνική Ελλάδας και το Προολυμπιακό
BINTEO: Τήρησε την υπόσχεσή του ο Ντόντα Χολ και κέρασε ζελεδάκια την Τουρκάλα δημοσιογράφο
Έγιναν... καπνός μέσα σε λίγες ώρες τα εισιτήρια του Game 5 του Παναθηναϊκού με τη Μακάμπι