Κέρδισαν τον ΑΠΟΕΛ και αγκαλιάζουν τον τίτλο οι μικροί της Ομόνοιας

Σπουδαίας σημασίας νίκη πέτυχε η Ομόνοια U15 καθώς σε εξ αναβολής αγώνα για την 15η αγωνιστική κέρδισε τον ΑΠΟΕΛ με 1-3 και ξέφυγε στο +5 από τον «αιώνιο» αντίπαλο.

Η ομάδα των πρασίνων μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησε να πετύχει γρήγορο γκολ με τον Νικόλα Κυριακίδη στο 9’. Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 40’ με εκτέλεση φάουλ, ωστόσο οι «πράσινοι» πήραν ξανά προβάδισμα στο 50’ με τον Ιωάννη Τσουτσούκη. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος ο Μάριος Θεοδώρου που είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή.

Με το τρίποντο Ομόνοια πλησίασε στην κατάκτηση του τίτλου, καθώς χρειάζεται μόλις ένα βαθμό στους εναπομείναντες δύο αγώνες με Καρμιώτισσα και Απόλλωνα για να στεφθεί πρωταθλήτρια.

Το Σάββατο η Ομόνοια U15 αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καρμιώτισσα και θέλει να «σφραγίσει» την υπόθεση τίτλος.

Καρσέδο: Είμαι περήφανος για την ομάδα, πανευτυχής για αυτό που καταφέραμε
BINTEO: Η στιγμή που οι παίκτες της Πάφου σηκώνουν το τρόπαιο στον ουρανό
Το μήνυμα Ντουμπόφ μετά την κατάκτηση του κυπέλλου-«Είναι μόνο η αρχή, ονειρευόμαστε και πρωτάθλημα»
Τρελά πανηγύρια από τους ποδοσφαιριστές της Πάφου-Σήκωσαν ψηλά τους Ντούμποφ και Καρσέδο (pics)
Το σχόλιο Χριστοδουλίδη μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου από την Πάφο-Ποιους ξεχώρισε
Πήρε φόρα από τη... σήραγγα η Πάφος, διέλυσε με τριάρα την Ομόνοια και κατέκτησε το πρώτο της Κύπελλο
Έγραψε ιστορία και γίνεται ευρωπαία η Πάφος-Τα λεφτά που διεκδικεί στο Europa League
BINTEO: Έριξαν φωτοβολίδες στο γήπεδο και έκαψαν τα δίχτυα οι οπαδοί της Ομόνοιας
BINTEO: Φοβερή Πάφος, έστησε πάρτι στο ΓΣΠ με τρία γκολ και πάει για ιστορική κατάκτηση Κυπέλλου
BINTEO: Το πέναλτι που κέρδισε η Πάφος μέσω VAR και το γκολ που έφερε την έκρηξη