ʼρχισε με το... δεξί το 2020 η Βαλένθια

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε το 2020 για τη Βαλένθια καθώς επικράτησε με 1-0 της Εϊμπάρ εντός έδρας και έμεινε στο -1 από την 4η Ατλέτικο Μαδρίτης (με παιχνίδι περισσότερο). Αντίθετα η Εϊμπάρ γνώρισε την 10η ήττα της στο πρωτάθλημα και παρέμεινε στην 16η θέση.

Η ομάδα του Θελάδες σκόραρε στο 15ο λεπτό αλλά, το τέρμα του Γκόμες ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 24' ο Γκόμες απείλησε για δεύτερη φορά χωρίς να βρει στόχο ωστόσο, τρία λεπτά μετά από εξαιρετική σέντρα του Βας με δυνατή κεφαλιά ο Ουρουγουανός έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπίγκας στο 51ο λεπτό ενώ ο τερματοφύλακας της Βαλένθια είπε εντυπωσιακά «όχι» σε σουτ τουτ Πέδρο Λεόν στο 79' κρατώντας το 1-0 μέχρι το τέλος. Μάλιστα η Εϊμπάρ έμεινε με 10 παίκτες καθώς, ο Πάουλο Ολιβέιρα είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα στον Εσπόζιτο.

Πηγή: sdna.gr

«Μας έδειξαν την καλύτερη εκδοχή τους, εμείς όχι»
Σούπερ Βίνι και «όρθια» η Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν στη ματσάρα του Μονάχου
Οι ενδεκάδες στη «γιγαντομαχία» της Μπάγερν Μονάχου με τη Ρεάλ Μαδρίτης
Ενρίκε: Η πίεση είναι ευλογία, θα προσπαθήσουμε να νικήσουμε με το ποδόσφαιρό μας
Δικαιώνει τη Νότιγχαμ ο Γουέμπ-«Έπρεπε να της δοθεί ένα πέναλτι κόντρα στην Έβερτον»
Επιβραβεύει τον Μαρέσκα με νέο συμβόλαιο η Λέστερ
Με Βάρντι η Λέστερ και στην Premier League
Πιθανή η επιστροφή του Τεν Χαγκ στον Άγιαξ, αν φύγει από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μετά τη Χαλ, ο Ατζούν Ιλιτζαλί επενδύει και στη Μάριμπορ!
Ηλίας Χαραλάμπους για το πρωτάθλημα με τη Στεάουα: Να είμαι καλός οδηγός και για άλλους προπονητές