Πάρτι για ένα ημίχρονο για Λίβερπουλ-Όλα τα αποτελέσματα της Πρέμιερ Λιγκ

Δεν έχει αντίπαλο στη φετινή Premier League! Η Σαουθάμπτον ήταν κάτι παραπάνω από ανταγωνιστική στο πρώτο 45λεπτο στο Άνφιλντ όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ ήταν σαρωτική και έφτασε στο ευρύ 4-0, για να εκτοξεύσει τη διαφορά της από την δεύτερη Μάντσεστερ Σίτι στους 22 βαθμούς!

Αυτή ήταν η 16η διαδοχική νίκη για τους κόκκινους στο πρωτάθλημα και 20η σερί στην έδρα τους, με την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ να επεκτείνει μάλιστα το αήττητο σερί της στα 42 ματς, έχοντας σε αυτό το διάστημα 32 νίκες και 10 ισοπαλίες.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 1 Φεβρουαρίου

Λέστερ - Τσέλσι 2-2 (54' Μπαρνς, 64' Τσίλγουελ / 46' 71' Ρίντιγκερ)

Μπόρνμουθ - Άστον Βίλα 2-1 (37' Μπίλινγκ, 44' Ακέ /70' Σαματά)

Κρίσταλ Πάλας - Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 0-1(58' αυτ. Γκουάιτα)

Λίβερπουλ - Σαουθάμπτον 4-0 (47' Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν, 60' Χέντερσον, 72' 90+1' Σαλάχ)

Νιούκαστλ - Νόριτς 0-0

Γουότφορντ - Έβερτον 2-3 (10' Μασίνα, 42' Περέιρα / 45+1' 45+4' Μίνα, 90' Γουόλκοτ)

Γουέστ Χαμ - Μπράιτον 3-3 (30' Ντιόπ, 45+1' 57' Σνόντγκρας / 47' αυτ. Ογκμπόνα, 75' Γκρος, 81' Μάρεϊ)

Όλα τα ρεκόρ που έσπασε o Mέσι με τη μυθική εμφάνιση κόντρα στους Ρεντ Μπουλς
BINTEO: Ασταμάτητος Ρονάλντο με νέο χατ τρικ κόντρα στον Δώνη και 41 γκολ μέσα στη σεζόν