ΒΙΝΤΕΟ: Λύγισε τη μαχητική Καρμιώτισσα και προσπέρασε τον ΑΠΟΕΛ η Πάφος

Nίκη που την ανεβάζει στην πρώτη θέση του δεύτερου γκρουπ, πέτυχε η Πάφος επί της Καρμιώτισσας, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την πρώτη αγωνιστική, για την κάτω ζώνη.

Η παφιακή ομάδα, προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό, με τον Αραγιούρι. Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαλακάρι, ο κεντρικός αμυντικός της Πάφου, ξεπετάχτηκε ανάμεσα στους αμυντικούς της Καρμιώτισσας και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Κίττου.

Μισή, ώρα αργότερα, η Πάφος διπλασίασε το προβάδισμά της, με τον Αουρέλιο, ο οποίος πήρε μια πανέμορφη πάσα από τον Πάνιτς.

Στο 72’ με τη βοήθεια του VAR, η Καρμιώτισσα κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Ρομό και απέκρουσε ο Ρούντκο. Παρόλα αυτά, ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε επανάληψη, αφού ο τερματοφύλακας της Πάφου μετακινήθηκε πριν την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών.

Στη δεύτερη εκτέλεση, ο Ρόμο, ήταν εύστοχος, διαμορφώνοντας το 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»