BΙΝΤΕΟ: Το απίθανο σπριντ από τον Ράσφορντ και η ανάκτηση της κατοχής

Ένα από τα πράγματα που έκαναν τη διαφορά στο ντέρμπι του Μάντσεστερ και χάρισαν τη μεγάλη νίκη στη Γιουνάιτεντ ήταν και η πυγμή που έδειξαν οι παίκτες του Σόλσκιερ, με τον Ράσφορντ να δίνει το παράδειγμα με το απίστευτο τρέξιμο στην άμυνα για να δώσει βοήθειες.

Ο Μάρκους Ράσφορντ είχε την ασίστ στο δεύτερο γκολ των «κόκκινων διαβόλων» που έφυγαν από την έδρα της Σίτι με το υπέρ τους 2-0, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο 2ο λεπτό και ένα εξαιρετικό χαμηλό σουτ από τον Λουκ Σο στο 50'΄.

Ο Άγγλος επιθετικός που έφτιαξε το δεύτερο τέρμα άρχισε να τρέχει σαν... μηχανάκι στο δεύτερο ημίχρονο για να δώσει βοήθειες στην άμυνα και η υπερπροσπάθειά του στέφθηκε με επιτυχία καταφέρνοντας ν' ανακτήσει και την μπάλα σε ένα από τα highlights του αγώνα.

«Μας έδειξαν την καλύτερη εκδοχή τους, εμείς όχι»
Σούπερ Βίνι και «όρθια» η Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν στη ματσάρα του Μονάχου
Οι ενδεκάδες στη «γιγαντομαχία» της Μπάγερν Μονάχου με τη Ρεάλ Μαδρίτης
Ενρίκε: Η πίεση είναι ευλογία, θα προσπαθήσουμε να νικήσουμε με το ποδόσφαιρό μας
Δικαιώνει τη Νότιγχαμ ο Γουέμπ-«Έπρεπε να της δοθεί ένα πέναλτι κόντρα στην Έβερτον»