ΒΙΝΤΕΟ: Έπαιξε με τη φωτιά, αλλά δεν... κάηκε η Ομόνοια

Πολύτιμο τρίποντο για την Ομόνοια, η οποία επικράτησε με 2-1 της ΠΑΕΕΚ, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική.

Οι πράσινοι επέστρεψαν στις νίκες και κατάφεραν δέκα λεπτά πριν από το τέλος να σκοράρουν και να πάρουν τους τρεις βαθμούς, απέναντι σε μια ΠΑΕΕΚ που έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Λευκωσίας.

Με τη νίκη της η Ομόνοια σκαρφάλωσε στην 4η θέση με 27 βαθμούς.

Τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στην επανάληψη. Συγκεκριμένα στο 55' ο Κακουλής άνοιξε το σκορ, με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

Η απάντηση από την ΠΑΕΕΚ ήταν άμεση, αφού τρία λεπτά αργότερα ο Νάντο με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στο πλεχτό του Φαμπιάνο.

Το νικητήριο γκολ για την Ομόνοια πέτυχε ο Τσέποβιτς στο 79'. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ, ο Σέρβος στράικερ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πρόζεκ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ): Φαμπιάνο, Ψάλτης, Γιούστε, Παναγιώτου, Λέζιακς, Ντίσκερουντ, Γκόμεθ, Μποτεάκ, Λοϊζου, Ασάντε (46′ Τσέποβιτς), Κακουλλής.

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Πρόζεκ, Δημητρίου, Φραγκέσκου, Ομπανόρ, Κούρος, Ντίας (75′ Αριστοτέλους), Σουμαόρο, Νάντο, Ενόχ, Μπάμπιτς (63′ Χαραλάμπους), Καπαρτής (75′ Βαρέλα).

Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ-«Αν εγκριθεί το αίτημα του ΑΠΟΕΛ, θα αντιδράσουμε με ένταση»
Νέες σειρήνες για Πίττα-«Η ΑΕΚ ενδιαφέρεται και θα τον τσεκάρει σε αγώνα της ΑΪΚ»
Αναμένει το πράσινο φως από τον Αρχηγό για τη Βόρεια κερκίδα ο ΑΠΟΕΛ-Η ανακοίνωση των γαλαζοκιτρίνων
Επιστολή ΑΠΟΕΛ σε Αρχηγό για παραχώρηση της Βόρειας σε οικογένειες με παιδιά και συνταξιούχους
Σάρωσε τα βραβεία του ΠΑΣΠ ο Μιχάλης Χαραλάμπους-Τα αστέρια που έλαμψαν
Ζητά 2,200 εισιτήρια για τον τελικό πρωταθλήματος με τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ-To μπαλάκι στις Αρχές
Ορίστηκε η εκλογική συνέλευση στην Ανόρθωση
Αλλαγή ώρας στο ΑΕΖ-Απόλλωνας
Δημητρίου: Θα μπορούσαμε να διεκδικούμε το πρωτάθλημα μέχρι την τελευταία αγωνιστική