Έκανε το 3/3 και φουλάρει για πρόκριση η Μπαρτσελόνα

Με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και με σωστή διαχείριση στο δεύτερο, η Μπαρτσελόνα επικράτησε της Σαχτάρ με 2-1 και φουλάρει για την πρόκριση!

Σκόραρε ο Φεράν Τόρες και αφιέρωσε το γκολ στη γιαγιά του που έχει φύγει από τη ζωή, ενώ το δεύτερο γκολ το πέτυχε ο νεαρός Φερμίν Λόπες.

Αρκετά τα αμυντικά ζητήματα για τους «μπλαουγκράνα» οι οποίοι στο δεύτερο ημίχρονο από… τύχη γλίτωσαν την ισοφάριση από τους Ουκρανούς, που τους άγχωσε ιδιαίτερα αλλά δεν κατάφερε να πάρει ένα μεγάλο αποτέλεσμα.

Στον πάγκο για την Σαχτάρ ήταν ο Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι, ο οποίος δεν πήρε καθόλου χρόνο συμμετοχής και δεν αντιμετώπισε την πρώην ομάδα του, αλλά θα έχει την ευκαιρία να το κάνει στην επόμενη αγωνιστική εφόσον επιλεχθεί από τον προπονητή του.

Ένα... τσουβάλι φάσεις για να μεγαλώσει το σκορ έχασε η ομάδα του Τσάβι, ο οποίος έδωσε ευκαιρίες και χρόνο σε αρκετούς νεαρούς που προέρχονται από τη «Masia» και τρίβει τα χέρια του με την εξαιρετική εικόνα που δείχνουν στον αγωνιστικό χώρο.