Λουτσέσκου: Έγιναν τρελά πράγματα για δέκα λεπτά, αλλά ήταν ένα ματς που έπρεπε να κερδίσουμε

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου στο πρώτο του σχόλιο μετά το ματς με την Αμπερντίν και τη νίκη με 3-2 που ήρθε στο φινάλε της αναμέτρησης έκανε λόγο για ένα τρελό δεκάλεπτο που έφερε πίσω στο σκορ τον ΠΑΟΚ ενώ σημείωσε πως θα πρέπει οι παίκτες του να πιστεύουν μέχρι τέλους κάθε παιχνίδι.

Όπως χαρακτηριστικά είπε υπάρχουν άλλα ματς που έχουν χάσει στο 93' λεπτό μετά από μεγάλη μ@@@ και για αυτό θα πρέπει να παλεύουν μέχρι τέλους και να είναι απόλυτα συγκεντρωμένοι.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

"Ήταν αγώνας που έπρεπε να κερδίσουμε χωρίς καμία αμφιβολία. Είχαμε φάσεις και στο πρώτο μέρος, ελέγξαμε τον ρυθμό. Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν τρελά πράγματα για δέκα λεπτά.

Συνεχίσαμε να πιστεύουμε και τα καταφέραμε. Όλα είναι δύσκολα πρέπει να είμαστε όλοι δυνατοί και στα 90 λεπτά. Πρέπει να μαθαίνουμε από αυτές τις καταστάσεις".

Κάθε παιχνίδι είναι δύσκολο και έχει μια περίοδο δυσκολίας, πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για 90 λεπτά. Κάποια στιγμή έχουμε κάνει μεγάλες μ@@@ στο 93 λεπτό και πρέπει να μάθουμε και να πιστεύουμε μέχρι τέλους.

Σίγουρα κοιτάμε το ματς με την ΑΕΚ. Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι, όλοι να έχουν την αυτοπεποίθηση και να είναι έτοιμοι".

Πηγή: sport24

Αθανασίου: «Το σημαντικό για τον Παναθηναϊκό είναι η νίκη στο ντέρμπι - Οι σκέψεις για 11άδα»
Απογοητευτικός ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την Στεάουα στην Τούμπα για το Conference League
Δύο πολύτιμους βαθμούς «απώλεσε» στην πρεμιέρα του Conference League ο Παναθηναϊκός
Παρελθόν από την ΑΕΚ ο Παναγιώτης Κονέ-Υπέβαλε την παραίτησή του μετά από 4 χρόνια