LIVE: Mείωσε στο σκορ η Ρέιντζερς

Τη Ρέιντζερς υποδέχεται στο στάδιο Άλφαμεγα στη Λεμεσό ο Άρης, με στόχο να πάρει τους πρώτους του βαθμούς στον όμιλο.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Ρεάλ Μπετίς αντιμετωπίζει τη Σπάρτα Πράγας. Στην 1η αγωνιστική η ισπανική ομάδα κέρδισε τους Σκωτσέζους, ενώ οι Τσέχοι κέρδισαν εντός έδρας την ομάδα της Λεμεσού.

H εξέλιξη του αγώνα

8' Σουτ του Μαγιαμπέλα, απέκρουσε ο Μπάτλαντ. Πρώτη ευκαιρία για τον Άρη στο παιχνίδι.

9' Μπροστά στο σκορ ο Άρης. Μετά από σέντρα του Μπένγκτσον, ο Μουσούντα με δυνατή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

12' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μπέγνκτσον για τον Άρη. Βρέθηκε απέναντι από τον Μπάτλαντ, όμως ήταν άστοχο το τελείωμα του.

19' Σουτ του Λάμερς, έπεσε και μάζεψε την μπάλα ο Βανά Άλβες.

20' Ο Ντέσερς σκόραρε με κοντινό πλασέ για τη Ρέιντζερς, όμως το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η φάση ελέγχθηκε και από το VAR.

29' Κίτρινη κάρτα στον Μουσούντα για φάουλ.

32' Καλή στιγμή με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ουρόσεβιτς.

45' Στις καθυστερήσεις οι παίκτες του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι για χέρι αντίπαλου αμυντικού.

54′ Aαπόκρουση του Βανά Άλβες σε σουτ του Σίμα. Καλή στιγμή για τη Ρέιντζερς.

59′ Μετά από γύρισμα του Μπένγκστον, ο Μπαμπίκα με κοντινό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

73' Μετά από γύρισμα του Λίντστραμ, ο Σίμα σκόραρε για τη Ρέιντζερς.

75' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Μετά από πλασέ του Κακόριν, ο Μπάτλαντ με σπουδαία επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Μποάκι, Μουσούντα, Γιαγκό, Μπρόρσον, Ουρόσεβιτς, Σόκε, Στρούσκι, Μπαμπίκα, Μπένγκτσον, Μαγιαμπέλα, Γκομίς.

Ρέιντζερς (Στίβεν Ντέιβις): Μπάτλαντ, Ταβερνιέρ, Γκόλντσον, Ντέιβις, Μπάρισιτς, Λούντστραμ, Ράιτ, Ράσκιν, Λάμερς, Ντέσερς, Σίμα.

Παραμένει στα πράσινα αλλά με νέα ομάδα ο Πάρης Ψάλτης
Το αντίο του Κβιλιτάια στα ελληνικά-«Δεν ήταν καθόλου εύκολη απόφαση, συνδέθηκα πολύ»
Κοινό ανακοινωθέν Χαρτσιώτη και Κούμα για μετακίνηση φιλάθλων-Διαβουλεύσεις πριν τις τελικές αποφάσεις