Τέλος στον εφιάλτη για την Εθνική Κύπρου με τριάρα από την Ισπανία

Μια ακόμη ήττα γνώρισε η Εθνική Κύπρου για τα προκριματικά του EURO 2024, αυτή τη φορά από την Ισπανία στο Στάδιο Αλφαμέγα στη Λεμεσό με 1-3.

Το γκολ για την Εθνική Κύπρου πέτυχε ο Κώστας Πηλέας στο 73ο λεπτό.

Οι «Φούριας Ρόχας» καθάρισαν το παιχνίδι από το Α’ ημίχρονο όντας καταιγιστικοί στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης όταν πέτυχαν και τα τρία τους γκολ με τους Γιαμάλ στο 5’, Ουαρζάμπαλ στο 22’ και Χοσελού στο 28’.

Στον άλλο αγώνα για τον Α’ όμιλο η Γεωργία κρατούσε τη νίκη μέχρι τις καθυστερήσεις ωστόσο η Σκωτία κατάφερε στο 90’+3’ να ισοφαρίσει σε 2-2 και να σφραγίσει την πρόκριση για το EURO της Γαλλίας το ερχόμενο καλοκαίρι.

Για τον ΣΤ’ όμιλο, η Αυστρία νίκησε εκτός έδρας την Εσθονία με 0-2 και το Αζερμπαϊτζάν τη Σουηδία με 3-0.

Στον Ζ’ όμιλο η Ουγγαρία με γκολ στο 90’+7’ ισοφάρισε σε 2-2 τον αγώνα απέναντι στη Βουλγαρία και πήρε σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια για κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου.

Ιστορική νίκη της Πάφου στην πρεμιέρα της στον Όμιλο του Conference League
Ο ΑΠΟΕΛ "σκόνταψε" στην Σάμροκ στην πρεμιέρα του Conference League
Φοβερές ματσάρες για το κυπριακό πρωτάθλημα με απίστευτες αποδόσεις στη Fonbet
Έμφραγμα στο 90' ο ΑΠΟΕΛ-Πέταξε δύο βαθμούς με τη Σάμροκ των δέκα ποδοσφαιριστών
Έγραψε ιστορία η Πάφος-Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Πετροκούμπ
Ξεκίνησε με το δεξί στο League phase η Ομόνοια-Κέρδισε 4-0 την Βίκινγκουρ
Άσπρος καπνός στη Γενική Συνέλευση της Ανόρθωσης-Βγήκε μπροστά ο Πραστίτης
Καμορανέζι: «Είχα την ευκαιρία στο παρελθόν να δουλέψω στην Κύπρο, θέλω να αναβαθμίσω την Καρμιώτισσα»