Γκολ βάλσαμο του Μπρούνο Φερνάντες στο 91' και λύτρωση για τη Γιουνάιτεντ

Επέστρεψε στις νίκες χάρη στον αρχηγό της η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Προερχόμενη από δύο διαδοχικές βαριές ήττες κόντρα σε Μάντσεστερ Σίτι και Νιούκαστλ, η ομάδα του Τεν Χαγκ δυσκολεύτηκε πολύ και στην έδρα της Φούλαμ, ωστόσο κατάφερε να φύγει με το διπλό (0-1) από το Λονδίνο χάρη σε νικητήριο γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η Γιουνάιτεντ βρέθηκε για μία ακόμα φορά σε κακή μέρα, ωστόσο κατάφερε να... αποδράσει από την έδρα της ομάδας του Μάρκο Σίλβα, πλησιάζοντας στο -4 από την 5η της βαθμολογίας, Άστον Βίλα. Από την άλλη η Φούλαμ, έμεινε 14η.

Στο 8ο λεπτό ο ΜακΤόμινεϊ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μετά από εισήγηση των VAR, οι οποίοι έκριναν ότι ο εκτεθειμένος Μαγκουάιρ επηρέασε τη φάση.

Χωρίς πολλές φάσεις του πρώτο μέρος, με ένα μέτριο πλασέ του Φερνάντες να είναι η μοναδική τελική εντός στόχου. Στο δεύτερο η Φούλαμ μπήκε καλύτερα και έφτασε πολύ κοντά στο γκολ με Γουίλσον (61') και Παλίνια (62'), πριν έρθει ο Μπρούνο Φερνάντες να χαρίσει τη νίκη στη Γιουνάιτεντ με υπέροχο σουτ, μετά από μπέρδεμα στην άμυνα των γηπεδούχων κα αδυναμία τους να απομακρύνουν την μπάλα.

Πηγή: sportfm