Μακάμπι Χάιφα -Βιγιαρεάλ 1-2: Ανατροπή που βάζει δύσκολα στον Παναθηναϊκό

Η Βιγιαρέαλ έφερε τα πάνω κάτω στην Κύπρο απέναντι στη Μακάμπι Χάιφα και με τη νίκη 2-1 έβαλε δύσκολα στον Παναθηναϊκό για τον 6ο όμιλο του Europa League.

Η Βιγιαρεάλ έκανε τα εύκολα δύσκολα όμως τελικά έφυγε με νίκη 2-1 από την Κύπρο που χρησιμοποιεί ως έδρα η Μακάμπι Χάιφα για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου του Europa League.

Το "κίτρινο υποβρύχιο" άρχισε καλά στον αγώνα, είχε ευκαιρίες, όμως έπειτα από το πρώτο ημίωρο έπαθε μπλακ άουτ. Ο Αμπντουλάιγ Σεκ άνοιξε το σκορ στο 30' και λίγο αργότερα οι Ισπανοί κέρδισαν πέναλτι.

Ο Μανού Τριγκέρος εκτέλεσε και ο Σαρίφ Κεούφ απέκρουσε, όμως ο διαιτητής έδωσε επανάληψη επειδή ο Ισραηλινός τερματοφύλακας δεν βρισκόταν σε σωστή θέση. Ο Τριγκέρος εκτέλεσε ξανά, από δεξιά αυτήν τη φορά, όμως και πάλι ο Κέουφ απέκρουσε και κράτησε το προβάδισμα της ομάδας του.

Στο 2ο μέρος, οι παίκτες του Πατσέρα βελτίωσαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, βρήκαν πολλές ευκαιρίες και τελικά οι προσπάθειές τους καρποφόρησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Άλεξ Μπαένα ισοφάρισε στο 82' και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αλεξάντερ Σέρλοτ έγραψε το 2-1 κι έδωσε τη νίκη στη Βιγιαρέαλ.

Πηγή: sport24.gr

Ο 17χρονος Μανέ κλήθηκε ταυτόχρονα σε δύο εθνικές ομάδες-Ο επιθετικός της Γουλβς στο επίκεντρο διαμάχης