Η Λειψία άφησε δύο βαθμούς στη Βρέμη

Η Λειψία άφησε δύο βαθμούς στη Βρέμη, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Βέρντερ για τη 16η αγωνιστική της Bundesliga και άφησε δύο βαθμούς στη μάχη που δίνει για να μείνει κοντά στην κορφή.

Οι ταύροι ήταν ελαφρώς ανώτεροι από τους γηπεδούχους και πέτυχαν γκολ με τον Γιουσούφ Πόουλσεν στο 41ο λεπτό, το οποίο όμως ακυρώθηκε για οφσάιντ μέσω VAR.

Αντίθετα το τέρμα που σημείωσε ο Οπέντα στο 47ο λεπτό μέτρησε κανονικά και έβαλε μπροστά στο σκορ την οπμάδα του Μάρκο Ρόζε. Η Βέρντερ έψαξε το γκολ της ισοφάρισης και το βρήκε στο 75ο λεπτό με τον Ντζίμα.

Η Λειψία είναι στο -6 από τη Λεβερκούζεν και με ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ η Βέρντερ είναι στη 13η θέση με 16 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Βέρντερ - Λειψία 1-1 (75' Ντζίμα - 47' Οπέντα)

Τερίμ: Τουρκικό σενάριο τον φέρνει κοντά στην Νέφτσι Μπακού
Τεν Χαγκ: «Έχω αποδείξει ότι στο τέλος πάντα κερδίζω, σε έξι χρόνια έχω οκτώ τίτλους»
Τα «θηρία» του Champions League θα ψάξουν το 2/2
«Οι διαιτητές πήραν όλες τις αποφάσεις κατά της Μίλαν»
Μένει άλλους δυο μήνες εκτός ο Σο στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Επτάρα η Ντόρτμουντ, πεντάρα η Μπαρτσελόνα-Τα αποτελέσματα του Champions League
Σάλος με τον διαιτητή Μαρέσκα-Τιμωρήθηκε για ένα μήνα επειδή φέρεται να απείλησε παίκτη
ΒΙΝΤΕΟ: Ποδοσφαιριστής «πέταξε» στον αέρα και έδιωξε σίγουρο γκολ-Έφτασε το πόδι του στο οριζόντιο δοκάρι