Η Φροζινόνε πέταξε εκτός κυπέλλου τη Νάπολι με τρομερή τεσσάρα

Η Φροζινόνε έκανε σπουδαίο παιχνίδι και πέταξε εκτός κυπέλλου Ιταλίας την Νάπολι με τρομερή τεσσάρα (4-0).

Έκπληξη στο κύπελλο Ιταλίας. Η Φροζινόνε έκανε μεγάλο ματς μέσα στη Νάπολη και απέκλεισε την πρωταθλήτρια Ιταλίας από τη συνέχεια του κυπέλλου.

Η ομάδα του Ντι Φρανσέσκο άντεξε στην πίεση του πρώτου μέρους, ήταν και τυχερή αφού το VAR, είδε χέρι του Σιμεόνε σε τέρμα που σημείωσε στο 37' και έτσι στην επανάληψη «έκλεψε» την πρόκριση.

Μέσα σε πέντε λεπτά οι φιλοξενούμενοι με τους Μπαρενετσέα (65') και Γκάσο... σόκαραν την πρωταθλήτρια Ιταλίας πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ, όμως το καλό ήρθε στις καθυστερήσεις.

Αυτό διότι στις καθυστερήσεις η Φροζινόνε μετέτρεψε την πρόκριση σε θρίαμβο, με τους Τσεντίρα και Χαρουΐ να πετυχαίνουν από ένα τέρμα για το τρομερό 4-0.

Πλέον η Φροζινόνε περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της, Γιουβέντους ή Σαρλεριτάνα στα προημιτελικά.

Πηγή: sdna

UEFA: Πρόστιμο €60.000 στο Κόσοβο για τα επεισόδια με Ρουμανία
Conference League: Μεγάλο «διπλό» στην πρεμιέρα για Ραπίντ
Τερίμ: Τουρκικό σενάριο τον φέρνει κοντά στην Νέφτσι Μπακού
Τεν Χαγκ: «Έχω αποδείξει ότι στο τέλος πάντα κερδίζω, σε έξι χρόνια έχω οκτώ τίτλους»
Τα «θηρία» του Champions League θα ψάξουν το 2/2
«Οι διαιτητές πήραν όλες τις αποφάσεις κατά της Μίλαν»
Μένει άλλους δυο μήνες εκτός ο Σο στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Επτάρα η Ντόρτμουντ, πεντάρα η Μπαρτσελόνα-Τα αποτελέσματα του Champions League
Σάλος με τον διαιτητή Μαρέσκα-Τιμωρήθηκε για ένα μήνα επειδή φέρεται να απείλησε παίκτη
ΒΙΝΤΕΟ: Ποδοσφαιριστής «πέταξε» στον αέρα και έδιωξε σίγουρο γκολ-Έφτασε το πόδι του στο οριζόντιο δοκάρι