Η Μπολόνια πέταξε εκτός Κυπέλλου την Ίντερ με μυθική ανατροπή στην παράταση

Η τρομερή Μπολόνια συνεχίζει να «τρελαίνει» κόσμο στην Ιταλία, αφού με αδιανόητη ανατροπή στην παράταση «λύγισε» την Ίντερ με 1-2 μέσα στο Μιλάνο και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Στα πρώτα 90 λεπτά του αγώνα δεν υπήρξαν έντονες συγκινήσεις, αφού η Ίντερ είχε την υπεροχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, όμως έχασε τεράστια ευκαιρία στο 65' με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και ξαφνικά απέκτησε τρελό ρυθμό, με την Ίντερ να ανοίγει το σκορ στο 92ο λεπτό με τον Κάρλος Αουγκούστο και την Μπολόνια να βρίσκει τα ψυχικά αποθέματα για ένα τεράστιο comeback.

Αρχικά στο 112' ο Σαμ Μποκέμα ισοφάρισε σε 1-1 και στο 116' ο Νταν Ντόιε ολοκλήρωσε την μυθική ανατροπή χαρίζοντας στην Μπολόνια τη νίκη-πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

UEFA: Πρόστιμο €60.000 στο Κόσοβο για τα επεισόδια με Ρουμανία
Conference League: Μεγάλο «διπλό» στην πρεμιέρα για Ραπίντ
Τερίμ: Τουρκικό σενάριο τον φέρνει κοντά στην Νέφτσι Μπακού
Τεν Χαγκ: «Έχω αποδείξει ότι στο τέλος πάντα κερδίζω, σε έξι χρόνια έχω οκτώ τίτλους»
Τα «θηρία» του Champions League θα ψάξουν το 2/2
«Οι διαιτητές πήραν όλες τις αποφάσεις κατά της Μίλαν»
Μένει άλλους δυο μήνες εκτός ο Σο στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Επτάρα η Ντόρτμουντ, πεντάρα η Μπαρτσελόνα-Τα αποτελέσματα του Champions League
Σάλος με τον διαιτητή Μαρέσκα-Τιμωρήθηκε για ένα μήνα επειδή φέρεται να απείλησε παίκτη
ΒΙΝΤΕΟ: Ποδοσφαιριστής «πέταξε» στον αέρα και έδιωξε σίγουρο γκολ-Έφτασε το πόδι του στο οριζόντιο δοκάρι