BINTEO: Ντύθηκε Άγιος Βασίλης στο αιώνιο ο ΑΠΟΕΛ και έριξε τριάρα της Ομόνοιας

Φοβερή νίκη πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ, ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 3-0 την Ομόνοια, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ανοίγοντας την ψαλίδα στην κορυφή.

Κεφάλι στο σκορ κατάφερε να πάρει ο ΑΠΟΕΛ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα, στο 45+4' μετά από σέντρα ο Κβιλιτάια έκανε κεφαλιά πάσα στον Μαρκίνιος, ο οποίος άδειασε τον Ψάλτη και με άψογο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ουζόχο για το 1-0.

Δείτε το γκολ:

Στο 83' ο Σταύρος Γαβριήλ με ένα κεραυνοβόλο σουτ, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Ουζόχο, για το 2-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τσεμπάκ ο οποίος πέτυχε το τρίτο γκολ στο 90' για το τελικό 3-0.

Οι ενδεκάδες:

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Πέτροβιτς, Ντβάλι, Βιγιαφάνιες (65' Σαρφό), Κβιλιτάια (65' Γαβριήλ), Τσεμπάκ, Σούσιτς, Ντάλσιο (90' Τομανέ), Μαρκίνιος (74' Δώνης), Κοσταντίνοφ, Ντογκαλά (90' Πολυκάρπου)

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Καραμανώλης, Ζέφτε, Εφραίμ, Γουίλσον, Σατσιάς, Τομανέ, Γαβριήλ, Φετφατζίδης, Πολυκάρπου, Σαρφό, Δώνης.

Ομόνοια: Ουζόχο, Ψάλτης (46' Ζαχαρίου), Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Σιπριάνο, Μπασιρού (63' Χαραλάμπους), Κούσουλος, Μπέζους (80' Ανσαριφάρντ), Λοΐζου (46' Σίμιτς), Σεμέδο, Κακουλλής (46' Αλιούμ)

Στον πάγκο: Κελεπέσιη, Κυριακίδης, Αλιούμ, Φράνσον, Λέτσιακς, Ανσαριφάρντ, Ζαχαρίου, Σίμιτς, Λανγκ, Μίλετιτς, Χαραλάμπους, Αμού.

Ανόρθωση, Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός Άχνας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κύπρου
Ξεκίνησε η πώληση εισιτηρίων για τον αγώνα Κύπρος-Ρουμανία για το Nations League
Με τον τίτλο του φαβορί κάνουν ντεμπούτο ΑΠΟΕΛ, Πάφος και Ομόνοια, με μοναδικές αποδόσεις στη Fonbet
Ταξιδεύει με τον ΑΠΟΕΛ για Ιρλανδία ο Αβέρωφ (pics)
Με αισιοδοξία και πίστη για τη νίκη στις αποσκευές αναχώρησε για Δουβλίνο ο ΑΠΟΕΛ
Στο 1-1 έμεινε η Εθνική Κύπρου Παίδων Κ-17 σε φιλικό με τη Β. Μακεδονία
Με τρεις αγώνες συνεχίζεται το Κύπελλο-Στη μάχη Νέα Σαλαμίνα, Ανόρθωση και Εθνικός
Η ΑΕΚ επικράτησε 5-0 του Ακρίτα Χλώρακας
ΒΙΝΤΕΟ: Γκολ ποίημα από τον Θεοφάνους της Ομόνοιας Κ16