Ανέτρεψε την Τουλούζ και παρέμεινε στο κατόπι της Παρί η Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ έκανε το καθήκον της στην έδρα της Τουλούζ και με το 3-2 έπειτα από ανατροπή διατηρήθηκε στη 2η θέση της Ligue 1, πάνω από Μονακό και Λανς και πέντε βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Παρί.

Οι Μασσαλοί είδαν τις άλλες τρεις ομάδες να νικούν μερικές ώρες νωρίτερα και εμφανίστηκαν αρκετά αγχωμένοι στο 1ο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον φορμαρισμένο Τάις Ντάλινχα και είχαν ευκαιρίες για περισσότερα γκολ στη συνέχεια.

Στο 2ο μέρος, οι παίκτες του Ίγκορ Τούντορ μεταμορφώθηκαν και έκαναν την ανατροπή από το πρώτο τέταρτο. Ο Σαρλ Μπεμπά ισοφάρισε σε 1-1 και ο Τζενγκίζ Ουντέρ έγραψε το 2-1 στο 59ο λεπτό.

Το παιχνίδι πήρε εξαιρετικό ρυθμό, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω και τους τερματοφύλακες να έχουν αρκετή δουλειά. Στο 78' ο Νούνο Ταβάρες αύξησε το προβάδισμα των Μασσαλών, με συνέπεια στα τελευταία λεπτά η δράση να μεταφέρεται στο γήπεδό τους. Ο Άντο Ονάιγου μείωσε και έσπειρε πανικό, όμως το 3-2 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Ο Χάρης Τσιγγάρας έμειναν στον πάγκο των γηπεδούχων.

Πηγή: sport24

Ο Μπαπέ διέψευσε τη σύνδεσή του με την έρευνα για βιασμό στη Στοκχόλμη αφήνοντας... αιχμές για την Παρί