Ο Μοράτα έδωσε τη λύση στις καθυστερήσεις για την Ατλέτικο

Ο Αλβάρο Μοράτα που πέρασε ως αλλαγή στο ματς της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Ζιρόνα ήταν αυτός που έδωσε τη λύση στην ομάδα του Σιμεόνε με γκολ στις καθυστερήσεις για το 0-1 των "ροχιμπλάνκος" που πήραν ένα σημαντικό τρίποντο και παρέμειναν στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά δεν μπορούσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα μέχρι το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μοράτα μετά από κόρνερ από τα δεξιά πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ αλλά εν συνεχεία και μέσω τη χρήση του VAR μέτρησε.

ΖΙΡΟΝΑ: Γκασανίγκα, Μαρτίνεθ, Μπουένο, Λόπεζ, Γκουτιέριεθ, Τσιγκάνοφ (87' Βίγια), Α. Γκαρθία (87' Εσπινόσα), Ρομέου (75' Μαρτίν), Μ. Γκαρθία (64' Φερνάντεθ), Ρικέλμε, Καστεγιάνος (75' Στουανί).

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Μολίνα, Σβατς, Χιμένες, Ερμόσο, Καράσκο (76' Σαούλ), Γιορέντε (62' Ντε Πολ), Κόκε (81' Βίτσελ), Λεμάρ (62' Κορέα), Ντεπάι (62' Μοράτα), Γκριέζμαν.

Πηγή: sport24

«Ο πάγκος της Αγγλίας αξίζει έναν προπονητή παγκόσμιας κλάσης, δεν είμαι ακόμα σ' αυτό το επίπεδο»
Ο Σπόραρ αντάλλαξε τη φανέλα του με ένα σκίτσο παιδιού μετά την αναμέτρηση της Σλοβενίας