ΒΙΝΤΕΟ: Έτσι έφθασε στο μεγάλο διπλό ο Απόλλωνας

Μεγάλη νίκη με 2 - 0 επί του ΑΠΟΕΛ, η οποία αναπτέρωσε τις ελπίδες του για ευρωπαϊκό εισιτήριο, πέτυχε ο Απόλλωνας.

Το σκορ του αγώνα που έγινε στο Στάδιο ΓΣΠ, άνοιξε ο Απόλλωνας στο 22’ με σουτ έξω από την περιοχή από τον Χαράλαμπο Κυριάκου, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στο 6’  ακυρώθηκε τέρμα του ΑΠΟΕΛ που πέτυχε ο Ντάλσιο Γκόμες καθώς μετά από χρήση του VAR διαπιστώθηκε ότι προηγήθηκε χέρι του Κβιλιτάια.

Στην επανάληψη και παρά την πίεση που άσκησε το ΑΠΟΕΛ, ο Απόλλωνας κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του και να πετύχει μάλιστα δεύτερο τέρμα στο 85' με τον Πίττα.  Στο 89' ακυρώθηκε αυτογκόλ του Εκπολό λόγω οφσάιντ του Καρώ.

ΒΙΝΤΕΟ: Το εντυπωσιακό κορεό ης Θύρας 9 για την επιστροφή της στο ΓΣΠ
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας για τον κρίσιμο αγώνα στο ΓΣΠ μεταξύ Ομόνοιας 29 και Ομόνοιας Αραδίππου (pics)
Το μήνυμα του Μπεν Σιμόν για το ντέρμπι με την Ομόνοια-«Είμαστε συγκεντρωμένοι στα μικρά πράγματα»
Ολοκληρώνεται με δύο αγώνες, η 10η αγωνιστική για τον Β΄ όμιλο του Πρωταθλήματος
Πράσινη παράνοια για την Ομόνοια 29Μ-Ξεπέρασε τις 2.000 η προπώληση για το ντέρμπι τίτλου
Κέρδισε τη Σαλαμίνα και συνεχίζει τη μάχη η Δόξα-Επικράτησε του Εθνικού ο Οθέλλος
BINTEO: Η ανάλυση πίσω από την φωτοβολίδα του Τάνκοβιτς που ξέρανε τον Απόλλωνα-Στα 35 μέτρα με 85 χλμ
Τώρα που η μπάλα καίει καλούνται να αποδείξουν πόσα καντάρια μπάλας ξέρουν-Όλα τα βαθμολογικά δεδομένα
Δημητρίου: Προχωρούν οι διαδικασίες για ιδιόκτητο γήπεδο και ανακαίνιση του Ηλίας Πούλλος