Έμεινε στην ισοπαλία με την Μπολόνια και έχασε την ευκαιρία να ανέβει 2η η Γιουβέντους

Κόλλησε στην ισοπαλία με την Μπολόνια και έχασε ευκαιρία να ανέβει στη δεύτερη θέση η Γιουβέντους (1-1).

Το σύνολο του Μαξ Αλέγκρι έμεινε πίσω στο σκορ στο 10’, ισοφάρισε στο 66’, αλλά δεν κατάφερε να βρει το πολυπόθητο γκολ και να ξεπεράσει τη Λάτσιο, η οποία ηττήθηκε από την Ίντερ.

Αγωνίστηκε για 67’ ως αριστερός μπακ ο Κυριακόπουλος, έμεινε στον πάγκο ο Λυκογιάννης.

Μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Ο Ορσολίνι ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα απέναντι στον Σέζνι και έκανε το 1-0.

Στο 30’, ήταν η σειρά της «γηραιάς κυρίας» να κερδίσει πέναλτι. Ο Μίλικ έκανε μία κάκιστη εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα εύκολα στα χέρια του Σκορούπσκι. Έτσι, το 1-0 ήταν και το σκορ, με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Γιουβέντους πίεσε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, κάτι που κατάφερε στο 66’. Μετά από ωραία επέλαση του Άλεξ Σάντρο από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε με περιπετειώδη τρόπο στον Μίλικ, ο οποίος με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-1.

Στα εναπομείναντα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν το τέρμα της νίκης, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ και την ομάδα του Αλέγκρι να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανέβει στη 2η θέση.

Τορίνο-Αταλάντα 1-2

(75’ Σανάμπρια - 34’ Τζαπακόστα, 88’ Ζαπάτα)

Κυριακή (30/04)

Ίντερ-Λάτσιο 3-1

(78', 90' Λαουτάρο, 83' Γκόζενς - 30' Φελίπε Άντερσον)

Φιορεντίνα-Σαμπντόρια 5-0

(45'+2' Καστροβίλι, 62' Ντοντό, 66' Ντάνκαν, 76' Κουαμέ, 88' Τέρζιτς)

Σε προχωρημένες συζητήσεις με την αγγλική ομοσπονδία ο Τούχελ
Με Κάλενς σε ρόλο αριστερού μπακ-χαφ, το Περού κέρδισε την Ουρουγουάη του Πελίστρι
Λούλα: «Μόνο Παίκτες από τη Βραζιλία στην Εθνική Ομάδα»
Ο ΜάκΑτι τίμησε τη μνήμη του Μπάλντοκ αφιερώνοντάς του το γκολ του με την Κ21 της Αγγλίας
Nations League: Νίκη με υπογραφή Ουντάβ για Γερμανία, έσωσε τον βαθμό στο τέλος η Ολλανδία
UEFA: Τιμωρία σε Λάτσιο και Ατλέτικο για ρατσιστική συμπεριφορά οπαδών τους
Ρεάλ Μαδρίτης: Χειρουργήθηκε με επιτυχία ο Καρβαχάλ
Ο Ρόι Κιν τα «έχωσε» στους Άγγλους για το 1-0 του Παυλίδη: «Είστε σοβαροί; Κάποιος να κάνει ένα τάκλιν»
Κιλιάν Μπαπέ: Έγινε... τσακωτός σε νυχτερινό κλαμπ της Στοκχόλμης, όσο παιζόταν το Ισραήλ - Γαλλία