Πρεμιέρα με... κουλούρια για Νιγηρία και Καναδά

Ισόπαλοι, δίχως τέρματα έμειναν Νιγηρία και Καναδάς στην πρεμιέρα τους στο Παγκόσμιο Κύπελλο γυναικών που γίνεται σε Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία.

Οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους αλλά απέτυχαν να μετουσιώσουν κάποια εξ αυτών σε γκολ, με τις Καναδές να έχουν τη σημαντικότερη.

Ήταν στο 50ο λεπτό, όταν η Σινκλέρ έστησε την μπάλα στη λευκή βούλα για να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η ίδια, με την Ναντόζι να πέφτει σωστά και να αποκρούει.

Οι Νιγηριανές ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτρια λιγότερη, καθώς στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η Αμπιόντουν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.

Οι δύο ομάδες πήραν έτσι από έναν βαθμό και είναι μαζί στη δεύτερη θέση του 2ου ομίλου, με την Αυστραλία να είναι μόνη στην κορυφή μετά το 1-0 επί της Ιρλανδίας, μία μέρα πριν.

Λίβερπουλ: Ο Μαρμούς στη λίστα των Reds
Μπεν Γεντέρ: Κατηγορείται για ψυχολογική βία από τη σύζυγο του
Κλοπ, η μεγάλη επιστροφή: Αναλαμβάνει επικεφαλής ποδοσφαίρου στις ομάδες της Red Bull
Βαλβέρδε για Μπαπέ: «Έχει κλείσει πολλά στόματα»
Μάντσεστερ Σίτι: Ο Ούγκο Βιάνα φαβορί για νέος αθλητικός διευθυντής
Ατλέτικο Μαδρίτης: Μετονομάζει το γήπεδο σε «Riyadh Air», στα 300 εκατ. ευρώ το deal με τους Σαουδάραβες
Ντιέγκο Μαρτίνεθ: Ανακοινώθηκε από την Λας Πάλμας
Ο Πάλμερ αναδείχθηκε παίκτης της χρονιάς χωρίς να αγωνιστεί βασικός σε κάποιο παιχνίδι του EURO 2024
Γιαμάλ: «Απαιτώ περισσότερα από τον εαυτό μου»
«Υπόκλιση» στον δικό τους Αντρές: Τα αποχαιρετιστήρια βίντεο εθνικής Ισπανίας και Μπαρτσελόνα στον Ινιέστα