BINTEO: Μυθικός Μέσι-Σκόραρε με φαουλάρα στο ντεμπούτο του στο 94′ και έδωσε τη νίκη στην Ίντερ Μαϊάμι

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της νέας του ομάδας στο MLS, της Ίντερ Μαϊάμι πραγματοποίησε τα ξημερώματα του Σαββάτου, ο Λιονέλ Μέσι, με τον Αργεντινό να ξεκινάει ονειρικά τη θητεία του στις ΗΠΑ.

Ο «Pulga» πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 54ο λεπτό του αγώνα της Ίντερ με την Κρουζ Αζούλ την ώρα που η ομάδα του βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0, ωστόσο λίγο αργότερα οι Μεξικανοί ισοφάρισαν σε 1-1.

Με τον χρόνο να περνάει και το παιχνίδι να φτάνει στο 4ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ίντερ Μαϊάμι κέρδισε φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. Ο Αργεντινός ανέλαβε την εκτέλεση και… ως συνήθως, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη, στο ντεμπούτο του.