Βήμα πρόκρισης Ολυμπιακού στους Ομίλους Europa League

Μεγάλο βήμα για πρόκριση στους ομίλους του Europa League έκανε χθες βράδυ ο Ολυμπιακός, επικρατώντας στον πρώτο αγώνα των πλέι οφ της σερβικής Τσουκαρίτσκι με 3-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο ημίχρονο, όταν και σημείωσαν και τα τρία γκολ με τους Ελ Κααμπί στο 3’ και στο 40’ και τον Φορτούνη στο 15’. Οι Σέρβοι κατάφεραν να μειώσουν σε 3-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιλαντίνοβιτς και να διατηρήσουν κάποιες ελπίδες πρόκρισης.

Στους άλλους αγώνες του Europa League, επίδειξη δύναμης έκανε ο Άγιαξ στο Ράζγκραντ επί της Λουντογκόρετς, κερδίζοντας την με 4-1 όπως και η Ντιναμό Ζάγκρεμπ που κέρδισε με 3-1 την Σπάρτα Πράγας.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων των play offs του Europa League είναι τα ακόλουθα:

Οι αγώνες ρεβάνς θα γίνουν στις 31/8.

Οι αποκαλύψεις από τον Κλοντ Μακελελέ συνεχίζονται-«Μου είπαν να μην παίξει ο Μπιλέ, γιατί δεν ανανέωσε»
«Αν κάποιος δεν είναι ευχαριστημένος μπορώ να φύγω»
Σκηνές απείρου κάλλους σε γήπεδο στην Ελλάδα-Οπαδοί εισέβαλαν στα αποδυτήρια, δύο παίχτες τραυματίες
Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός αντιμέτωποι απόψε στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της χρονιάς
Αθανασίου: «Το σημαντικό για τον Παναθηναϊκό είναι η νίκη στο ντέρμπι - Οι σκέψεις για 11άδα»
Η γκάφα της χρονιάς από τον Μελιέ στο 97' του Σάντερλαντ - Λιντς(vid)
Απογοητευτικός ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την Στεάουα στην Τούμπα για το Conference League
Δύο πολύτιμους βαθμούς «απώλεσε» στην πρεμιέρα του Conference League ο Παναθηναϊκός
Παρελθόν από την ΑΕΚ ο Παναγιώτης Κονέ-Υπέβαλε την παραίτησή του μετά από 4 χρόνια