Έριξε επτάρα η διαστημική Ατλέτικο και πλησίασε την κορυφή

Ακόμα βάζει γκολ στο Βαγέκας η Ατλέτικο Μαδρίτης… Οι «ροχιμπλάνκος» σάρωσαν 7-0 (!) τη Ράγιο Βαγεκάνο στο θεωρητικό μίνι ντέρμπι της Μαδρίτης και, με δύο νίκες και μία ισοπαλία, πλησίασαν στο -2 από την κορυφή και την «αιώνια» συμπολίτισσα, Ρεάλ, παραμένοντας σταθερά στο «κυνήγι» της «βασίλισσας» μαζί με την Μπαρτσελόνα κι αφήνοντας τους γηπεδούχους πλέον στο -3 από την πρώτη θέση.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε έφτασαν στο 0-3 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Γκριζμάν στο 2’, Ντεπάι στο 16’ και Μολίνα στο 26’. Δεν «κατέβασαν ταχύτητα» ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν πολλές ευκαιρίες κι έφτασαν στην επίτευξη άλλων τεσσάρων τερμάτων με τους Μοράτα στο 73’ και 84’, Κορέα στο 79’ και Γιορέντε στο 86’.

Πρώτη νίκη για Χετάφε, η οποία νίκησε 1-0 την Αλαβές στο "Αλφόνσο Πέρεθ" και την προσπέρασε με έναν πόντο στη βαθμολογία.

Πηγή: sportfm

Οι προπονητές που ξόδεψαν τα περισσότερα σε μεταγραφές στην ιστορία του ποδοσφαίρου
Η Μάντσεστερ Σίτι κέρδισε την πρώτη «μάχη» κόντρα στην Premier League
Έκτακτη σύσκεψη στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το «διαζύγιο» με τον Τεν Χαγκ
Πέθανε ο θρύλος του Ολλανδικού ποδοσφαίρου Γιόχαν Νέσκενς
Tην τιμώρησε για την… τσιγγουνιά της Aτλέτικο ο Σούτσιτς
Του... κεφαλιού του ο Άντι Κάρολ στη Μπορντό-Δύο ακόμη γκολ για τον Άγγλο και νίκη για τους Γιρονδίνους
ΒΙΝΤΕΟ: Η σπουδαία χειρονομία του Μέσι σε νεαρό «εισβολέα» που ήθελε μια selfie
Άγαλμα με την εξτρεμιστική χειρονομία του Ντεμιράλ στο EURO αποκάλυψε τουρκική πόλη
Συγκινεί ο Χοσέλου για Καρβαχάλ-«Θα προτιμούσα να είχε συμβεί σε μένα παρά σε σένα»
Ποιος προορίζεται για υπηρεσιακός προπονητής στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν απολυθεί ο Τεν Χαγκ