Τραυματίστηκε ο Μέσι-Ανησυχία παρά την τεσσάρα στην Ίντερ Μαϊάμι

Μπορεί η Ίντερ Μαϊάμι να συνέτριψε με 4-0 την Τορόντο FC, αλλά όλοι στις τάξεις της ομάδας είναι σε αναμμένα κάρβουνα, καθώς ο Λιονέλ Μέσι αποχώρησε με ενοχλήσεις από τον αγώνα στο 37ο λεπτό. Από τον ίδιο αγώνα αποχώρησε με μυϊκό πρόβλημα και ο Τζόρντι Άλμπα, στο 34ο λεπτό.

Ο Αργεντινός σταρ θα υποβληθεί σε εξετάσεις και όλοι αγωνιούν αν θα προλάβει κυρίως τον τελικό του Κυπέλλου κόντρα στην Χιούστον Ντάιναμο στις 28 Σεπτεμβρίου. Την προσεχή Δευτέρα, η Ίντερ Μαϊάμι παίζει στην έδρα της Ορλάντο Σίτι για το MLS παλεύοντας να προλάβει τα playoffs.

Η ομάδα του Τάτα Μαρτίνο παρά τις δύο αυτές απώλειες πήρε μια άνετη νίκη. Ο Φακούντο Φαρίας άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Δύο ακόμη γκολ, στο 54' και το 87', πέτυχε ο Ρόμπερτ Τέιλορ, ενώ ένα ακόμη τέρμα πέτυχε ο Μπέντζαμιν Κρεμάσκι.

ΒΙΝΤΕΟ: Η σπουδαία χειρονομία του Μέσι σε νεαρό «εισβολέα» που ήθελε μια selfie
Άγαλμα με την εξτρεμιστική χειρονομία του Ντεμιράλ στο EURO αποκάλυψε τουρκική πόλη
Συγκινεί ο Χοσέλου για Καρβαχάλ-«Θα προτιμούσα να είχε συμβεί σε μένα παρά σε σένα»
Ποιος προορίζεται για υπηρεσιακός προπονητής στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν απολυθεί ο Τεν Χαγκ