No Μέσι, no party για την Ίντερ Μαϊάμι-Ήττα από την Χιούστον στον τελικό του US Cup

Ο Αργεντινός σταρ δεν ήταν σε θέση να βοηθήσει την ομάδα του στον τελικό του US Cup, με την Ίντερ Μαϊάμι να γνωρίζει την ήττα από την Χιούστον με 2-1.

Ο Μέσι τέθηκε νοκ άουτ από τον τελικό του αμερικανικού Κυπέλλου λόγω τραυματισμού, με την Ίντερ Μαϊάμι να εμφανίζεται αποδυναμωμένη, δίνοντας την ευκαιρία στην Χιούστον να στήσει πάρτι στο πρώτο ημίχρονο.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκρίφιν Ντόρσεϊ στο 24ο λεπτό, ενώ στο 33' ο Αμίν Μπασί ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην Χιούστον, που έβαλε γερές βάσεις για την κατάκτηση του τροπαίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ Μαϊάμι πίεσε για να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Γιοζέφ Μαρτίνεζ σε 1-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης, βρήκε την Χιούστον να πανηγυρίζει το δεύτερο Κύπελλο της ιστορίας της, πέντε χρόνια μετά την κατάκτηση του πρώτο τροπαίου.

Του... κεφαλιού του ο Άντι Κάρολ στη Μπορντό-Δύο ακόμη γκολ για τον Άγγλο και νίκη για τους Γιρονδίνους
ΒΙΝΤΕΟ: Η σπουδαία χειρονομία του Μέσι σε νεαρό «εισβολέα» που ήθελε μια selfie
Άγαλμα με την εξτρεμιστική χειρονομία του Ντεμιράλ στο EURO αποκάλυψε τουρκική πόλη
Συγκινεί ο Χοσέλου για Καρβαχάλ-«Θα προτιμούσα να είχε συμβεί σε μένα παρά σε σένα»
Ποιος προορίζεται για υπηρεσιακός προπονητής στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν απολυθεί ο Τεν Χαγκ