Άλωσε το Μεστάγια η Σοσιεδάδ

H Ρεάλ Σοσιεδάδ πέρασε από την έδρα της Βαλένθια (0-1) και μείωσε την διαφορά της στο -2 από την τετράδα της La Liga.

H Βαλένθια έμεινε με δέκα παίκτες πριν την λήξη του ημιχρόνου, αφού ο Σελίμ Αμαλά, αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά, με την Σοσιεδάδ να ανοίγει το σκορ στο 35' με τον Φερνάντεθ.

Στην επανάληψη η ομάα του Αλγουαθίλ διαχειρίστηκε πολύ καλά το ματς και κινδύνευσε ουσιαστικά, μόνο σε μία φάση, σε μία κεφαλιά του Γιάρεμτσουκ που πέρασε πάνω απο τα δοκάρια του Ρεμίρο.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει κερδίσει πλέον 4 από τους 6 τελευταίους αγώνες της στην La Liga και βρίσκεται πλέον στο -2 από την τετράδα.

Του... κεφαλιού του ο Άντι Κάρολ στη Μπορντό-Δύο ακόμη γκολ για τον Άγγλο και νίκη για τους Γιρονδίνους
ΒΙΝΤΕΟ: Η σπουδαία χειρονομία του Μέσι σε νεαρό «εισβολέα» που ήθελε μια selfie
Άγαλμα με την εξτρεμιστική χειρονομία του Ντεμιράλ στο EURO αποκάλυψε τουρκική πόλη
Συγκινεί ο Χοσέλου για Καρβαχάλ-«Θα προτιμούσα να είχε συμβεί σε μένα παρά σε σένα»
Ποιος προορίζεται για υπηρεσιακός προπονητής στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν απολυθεί ο Τεν Χαγκ