Έζησε το όνειρο-Τερματοφύλακας στη Γ' Γαλλίας έπιασε πέναλτι και σκόραρε μέσα σε λίγα λεπτά

Ένα βράδυ που θα θυμάται για το υπόλοιπο της ζωής του, έζησε τερματοφύλακας στην 3η κατηγορία της Γαλλίας!

Ο λόγος για τον Αντονί Μπεβ, ο οποίος εξελίχθηκε στον απόλυτο πρωταγωνιστή της ομάδας του, Αβράνς, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Goal FC.

Συγκεκριμένα, με τον αγώνα να οδεύει στο 90ό του λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν πέναλτι, έχοντας την ευκαιρία να «κλειδώσουν» το τρίποντο, αφού ήδη προηγούνταν με 1-0. Ωστόσο, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων όχι απλώς μπλόκαρε εύκολα το εκτελεσμένο αλά Πανένκα πέναλτι του αντιπάλου του, αλλά δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη προωθήθηκε και χρίστηκε σκόρερ, ισοφαρίζοντας μετά από υπέροχη κίνηση και κεφαλιά για το τελικό 1-1!

Δείτε το βίντεο:

Του... κεφαλιού του ο Άντι Κάρολ στη Μπορντό-Δύο ακόμη γκολ για τον Άγγλο και νίκη για τους Γιρονδίνους
ΒΙΝΤΕΟ: Η σπουδαία χειρονομία του Μέσι σε νεαρό «εισβολέα» που ήθελε μια selfie
Άγαλμα με την εξτρεμιστική χειρονομία του Ντεμιράλ στο EURO αποκάλυψε τουρκική πόλη
Συγκινεί ο Χοσέλου για Καρβαχάλ-«Θα προτιμούσα να είχε συμβεί σε μένα παρά σε σένα»
Ποιος προορίζεται για υπηρεσιακός προπονητής στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αν απολυθεί ο Τεν Χαγκ