Ζιρόνα-Σεβίλλη: Ο απίθανος Ντόβμπικ καθάρισε με χατ-τρικ σε έξι λεπτά και οι Καταλανοί ανέβηκαν κορυφή

Η Ζιρόνα επέστρεψε στις νίκες κόντρα στη Σεβίλλη, καθώς επικράτησε 5-1 στο Μοντιλίβι με εντυπωσιακή ανατροπή για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Οι Ανδαλουσιάνοι πήραν κεφάλι στο σκορ νωρίς στο παιχνίδι με τον Ρομέρο στο δέκατο λεπτό, ωστόσο η ομάδα του Μίτσελ έφερε τούμπα το ματς με τον εντυπωσιακό Ντόβμπικ. Ο Ουκρανός φορ έκανε χατ-τρικ σε έξι λεπτά και έφερε τούμπα το ματς.

Στο 37ο λεπτό ο Πορτού έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία για να πετύχει τέταρτο γκολ, με το 3-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Ο Τσιγκάνκοφ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-1 στο 56ο λεπτό και ο Κριστιάν Στουάνι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-1 στο 89ο λεπτό. Η Χιρόνα με αυτούς τους τρεις βαθμούς ανέβηκε στην κορυφή έχοντας 52 βαθμούς, ενώ η Σεβίλλη έμεινε στους 16.

ΒΙΝΤΕΟ: Ποδοσφαιριστής «πέταξε» στον αέρα και έδιωξε σίγουρο γκολ-Έφτασε το πόδι του στο οριζόντιο δοκάρι
ΒΙΝΤΕΟ: Η διαιτητής που παράτησε το ποδόσφαιρο για να γίνει μοντέλο
Στον «αέρα» ο Τεν Χαγκ στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σύμφωνα με τα αγγλικά πρωτοσέλιδα
Η Ρεάλ βάζει πωλητήριο στον Τσουαμενί
Ο Νεϊμάρ ανακοίνωσε την επιστροφή του στις προπονήσεις με την Αλ Χιλάλ
Η νέα ζωή του Ολιβιέ Ζιρού στο Λος Άντζελες και η νοσταλγία για το Μιλάνο
«Καμπάνα» έξι μηνών της FIFA στον Σαμουέλ Ετό
Χωρίς νικητή το ντέρμπι της Μαδρίτης, στο 1-1 το Ατλέτικο - Ρεάλ
Μυθική Τότεναμ έριξε τρία γκολ στη Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ-Παραπαίουν οι Κόκκινοι Διάβολοι
ΒΙΝΤΕΟ: Έξαλλος ο Μέσι-Εξύβρισε χυδαία τον διαιτητή