Πήρε το τρίποντο στο 95' η Πάφος κόντρα στον Άρη, σκόνταψε η ΑΕΚ-Τα νέα δεδομένα στη βαθμολογία

Με γκολ του Ντράγκομιρ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η Πάφος πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη επί του περσινού πρωταθλητή Άρη κάνοντας ποδαρικό στη νέα χρονιά.

Μια νίκη που έφερε την ομάδα της Πάφου μόνη στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο -4 από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ. Αντίθετα ο Άρης έμεινε στην 5η θέση με 32 βαθμούς καταγράφοντας την 3η του ήττα στους τελευταίους 4 αγώνες πρωταθλήματος.

Με το δεξί στη νέα χρονιά μπήκε και η Νέα Σαλαμίνα η οποία πέρασε από το Δασάκι επικρατώντας του Εθνικού με 2-3.  Οι ερυθρόλευκοι της Αμμοχώστου με δύο γκολ του Ντουρμισάι στο 5’ και 29’ έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη με τον Εθνικό να μειώνει σε 1-2 πριν από το τέλος του ημιχρόνου με γκολ του Μανουέλ ντε Ιριόντο. Ο Ντουρμισάι και πάλι στο 55’ (χατ-τρικ) έκανε το 1-3 ενώ ο Γκόμεζ στο 62’ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Στον τρίτιο αγώνα της ημέρας Οθέλλος και ΑΕΚ έμειναν στο 0-0 με την ομάδα της Λάρνακας να μην καταφέρνει να αξιοποιήσει έστω και μια από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πλησιάσει βαθμολογικά τις ομάδες που προπορεύονται στον βαθμολογικό πίνακα.

Ο Οθέλλος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ουεσλάτι στο 90’ της αναμέτρησης.

Δείτε τη βαθμολογία:

cats

Με τον τίτλο του φαβορί κάνουν ντεμπούτο ΑΠΟΕΛ, Πάφος και Ομόνοια, με μοναδικές αποδόσεις στη Fonbet
Με αισιοδοξία και πίστη για τη νίκη στις αποσκευές αναχώρησε για Δουβλίνο ο ΑΠΟΕΛ
Στο 1-1 έμεινε η Εθνική Κύπρου Παίδων Κ-17 σε φιλικό με τη Β. Μακεδονία
Με τρεις αγώνες συνεχίζεται το Κύπελλο-Στη μάχη Νέα Σαλαμίνα, Ανόρθωση και Εθνικός
«Οι διαιτητές πήραν όλες τις αποφάσεις κατά της Μίλαν»