Προκρίθηκε η Καβάλα στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Η Καβάλα προκρίθηκε στην 4η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς, σε εκκρεμή αναμέτρηση της 3ης φάσης, επικράτησε στη Λέσβο του Αιγέα Πλωμαρίου με 2-1 στην παράταση.

Οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν στο 53΄ με τον Κασέμι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν έξι λεπτά αργότερα. Τελικά, η μακεδονική ομάδα κατάφερε να βρει το «χρυσό» γκολ στο 118΄ με τον Μάντιτς και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, όπου θα υποδεχθεί σε νοκ-άουτ ματς τον Αστέρα Τρίπολης. Ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα παίξει στους «16» με τη Ζάκυνθο.

Τα αποτελέσματα της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας:

Κηφισιά-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-0

Καμπανιακός-Ηλιούπολη 1-0 παρ.

Μακεδονικός-ΑΕΛ 1-3 πέν. (0-0 κ.α., 0-0 παρ.)

Τρίκαλα-Παναργειακός 1-3

Αιγάλεω-Ηρακλής 4-3 πέν. (1-1 κ.α., 1-1 παρ.)

Άρης Αβάτου-Ζάκυνθος 1-4 πέν. (1-1 κ.α., 1-1 παρ.)

Αιγέας Πλωμαρίου-Καβάλα 1-2 παρ. (κ.α. 1-1)

Πηγή: ΚΥΠΕ

Κύπελλο Ελλάδος: Τελικός χωρίς ντέρμπι, «σφαγή» μέχρι να φτάσουν εκεί!
Ο προβληματισμός του Μεντιλίμπαρ για τη δεξιά πλευρά με Κοστίνια και Ροντινέι-Η εκτίμηση για την 11άδα με Μπράγκα
«Σωστή απόφαση να έρθω στον ΟΦΗ, μου ταιριάζει το στιλ ποδοσφαίρου του Δέλλα»
Φεύγει για Μεξικό πριν τον ντέρμπι με ΠΑΟΚ ο Πινέδα
«Ο Παναθηναϊκός έκανε πρόταση 2,2 εκατ. για 4 χρόνια στον Βαγιαννίδη, δεν υπάρχει ακόμη απάντηση»
Με ζωγραφιά Γκαρθία ο Άρης 1-0 τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και τον γκρέμισε από την κορυφή