Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα-Κέρδισε την Ομόνοια 29Μ

Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα, μετά την ήττα-σοκ της προηγούμενης αγωνιστικής, με αντίπαλο την Καρμιώτισσα, αφού επικράτησε της Ομόνοιας 29ης Μαΐου, με 2-0 στο Αλφαμέγα.

Οι κυανόλευκοι της Λεμεσού μπήκαν μπροστά στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βέισμπεκ στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο Γκαρσία βρήκε τον Λαμ στην προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή της Ομόνοιας 29Μ, με το VAR να καταλογίζει πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα.

Ο Ντορεγκαράι ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Μπρολ για το 2-0.

Απόλλων: Λέουβεμπεργκ, Σάντος, Βούρος, Λαμ, Μαλεκκίδης, Ντ’ Αλμέιδα (63′ Κολ), Μπουαγκάρντ (85′ Μπολί), Ζμέρχαλ (85΄Ντε Μάρκο), Βεϊσμπέκ, Σαγάλ (77′ Ντρόζντεκ), Ντορεγκαράι.

Ομόνοια 29Μ: Μπρολ, Ντεσλάντες, Γκαρσία, Φιάκας, Γουίλερ (76′ Μπελά), Ενέμ (67′ Α. Φερνάντες), Ράμος (75΄Πικής), Χέιλεν, Φερνάντες, Κονομής (67′ Καρπ), Τρούγιτς (83′ Ποντικός).

Ο Σολ έβαψε κιτρινοπράσινο το ντέρμπι-Έχασε σωρεία ευκαιριών η ΑΕΚ, άγγιξε την ισοφάριση η Ανόρθωση
ΒΙΝΤΕΟ: Κρατούσε πυξίδα και δραπέτευσε από το Δασάκι ο Άρης-Συνεχίζει το κυνήγι της Πάφου
«Η Ανόρθωση κουράστηκε να είναι κομπάρσος, θα πρέπει να προχωρήσει, μόνο με επιτυχίες»
Αλλαγή διαιτητή στον αγώνα του Απόλλωνα με την Ομόνοια 29Μ-Εκτός για λόγους υγείας ο Τεχράνυ
Με ντέρμπι και δύο παιχνίδια με φαβορί συνεχίζεται η δράση στο πρωτάθλημα
Επτά αγωνιστικές, έξι βόμβες μεγατόνων-Τελευταίο θύμα η Ομόνοια
Η γκολάρα του Μπάρι και ο εξαιρετικός Αντεμπάγιο έδωσαν την νίκη στους «βυσσινί»