Mεγάλο διπλό στο Μεστάγια η Λας Πάλμας στο ντεμπούτο του Μαρτίνεθ

Η κατρακύλα για τη Βαλένθια συνεχίζεται, καθώς στο ντέρμπι ουραγών της La Liga με τη Λας Πάλμας στο Μεστάγια ηττήθηκε με 3-1 με τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ να συνδυάζει με νίκη το ντεμπούτο του στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Οι νυχτερίδες προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πεπέλου στο 14ο λεπτό, ωστόσο η Λας Πάλμας ισοφάρισε λίγο πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους με τον Μουνιόθ στο 43ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τον Φάμπιο Σίλβα στο 53ο λεπτό. Τα πράγματα έγιναν χειρότερα για τη Βαλένθια, καθώς ο Πεπέλου αποβλήθηκε με κόκκινη στο 69ο λεπτό.

Ο Μολέιρο έκανε το 3-1 στο 84ο λεπτό μετά από ασίστ του ΜακΜπέρνι. Η Βαλένθια πίεσε για την ισοφάριση, αρκέστηκε όμως απλά στη μείωση του σκορ σε 3-2 με τον Τάρεγκα στο 90+4'.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Αλαβές - Βαγιαδολίδ 2-3 (6' Μαρτίνες, 90+7' Γκαρθία - 17' πεν. Σιλά, 72' πεν. Αμαλάχ, 76' Ανουάρ)

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Εσπανιόλ 4-1 (6' Βιβιάν, 28' 30' Ινιάκι Γουίλιαμς, 55' Μπερενγκέρ - 90+2' Τεχέρο)

Οσασούνα - Μπέτις 1-2 (59' Τορό - 7' Ρόκε, 73' Άβιλα)

Ζιρόνα - Σοσιεδάδ 0-1 (44' Ογιαρθάμπαλ)

Θέλτα - Ρεάλ 1-2 (51' Σβέντμπεργκ - 20' Εμπαπέ, 66' Βινίσιους)

Μαγιόρκα - Ράγιο Βαγεκάνο 1-0 (76' Μουρίτσι)

Ατλέτικο - Λεγκανές 3-1 (34' Νεγού/ 69', 90+9'Σερλότ - 81' Γκριεζμάν)

Βιγιαρεάλ - Χετάφε 1-0 (44΄Κομεσάνια)

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη 5-1 (24' (Πεν.), 39' Λεβαντόβσκι, 28' Πέδρι, 82', 89' Τορέ - 87' Μουζάμπο)

Βαλένθια - Λας Πάλμας 2-3 (14' πεν. Πεπέλου, 90+4' Τάρεγκα - 43' Μουνιόθ, 53' Σίλβα, 84' Μολέιρο)

Πηγή: sport24.gr

Το remake του περσινού τελικού και τα αμφίρροπα ζευγάρια στο Champions League
Διπλό ανάσα για τη Μόντσα-Πέρασε σίφουνας από την έδρα της Βερόνα
Στην πεντάδα των ξένων με τα περισσότερα χρόνια σε μία ομάδα ο Μιλουτίνοβ-Ποιοι είναι οι άλλοι τέσσερις
Μεγάλη νίκη η Νότιγχαμ-Ονειρεύεται Ευρώπη με οδηγό τον Γουντ
Ο Νεϊμάρ επέστρεψε στη δράση μετά από 370 ημέρες
Η Μπόχουμ απέλυσε τον προπονητή Πέτερ Τσάιντλερ και τον αθλητικό διευθυντή
Εκατό ποδοσφαιρίστριες με επιστολή τους ζητούν από τη FIFA να διακόψει τη συνεργασία της με τη Saudi Aramco
Η Γιουβέντους έπεσε θύμα χάκερ-Ανακοίνωσε την απόκτηση του Αρντά Γκιουλέρ
Ο Σλοτ ξαναγράφει την ιστορία στη Λίβερπουλ-Ισοφάρισε το ρεκόρ Νταλγκλίς, άγγιξε το τέλειο Γκουαρδιόλα