Έγραψε ιστορία η Πάφος-Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Πετροκούμπ

Άνετο πέρασμα για την Πάφο από την έδρα της Πετροκούμπ αφού κυπριακή ομάδα κέρδισε με 1-3 στην πρεμιέρα των ομίλων του conference league.

Η ομάδα της Πέτρογκουμ προηγήθηκε στο σκορ με πέναλτι του Λούγκου στο 26ο λεπτό ωστόσο Πάφος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 33ο λεπτό με τον Κορεια και ανέτρεψε τα δεδομένα με φοβερό γκολ του Τζάτζα στο 37ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος Πάφος μπήκε φουριόζα και κατάφερε να πετύχει το 1-3 με τον Κορεια, ενώ στο 82' σημείωσε το 1-4 με τον Ναμ.

H ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πέτροκουμπ (Αντρέι Μάρτιν): Σμαλενέα, Μπορς, Αγκιεμάνγκ, Πλάτιτσα, Ντουανλά, Άμπρος (61′ Ντέμιαν), Πούσκας, Λούνγκου, Τσάρουντου, Λούπαν

Πάφος FC (Χουάν Κάρλος Καρσέδο): Ίβουσιτς, Κορέια (69′ Ναμ), Λούκασεν, Γκολντάρ, Σίλβα, Σούνιτς, Μπρούνο, Ντράγκομιρ Τάνκοβιτς, Ζάζα (59′ Κίνα), Ζάιρο (59′ Άντερσον)

Έμφραγμα στο 90' ο ΑΠΟΕΛ-Περαξε δύο βαθμούς με τη Σαμροκ των δεκα ποδοσφαιριστων
Ξεκίνησε με το δεξί στο League phase η Ομόνοια-Κέρδισε 4-0 την Βίκινγκουρ
Άσπρος καπνός στη Γενική Συνέλευση της Ανόρθωσης-Βγήκε μπροστά ο Πραστίτης
Καμορανέζι: «Είχα την ευκαιρία στο παρελθόν να δουλέψω στην Κύπρο, θέλω να αναβαθμίσω την Καρμιώτισσα»
Στη Ζυρίχη για το Συμβούλιο της FIFA ο Πρόεδρος της ΚΟΠ
Αντίστροφη μέτρηση για έναρξη 27ου Πρωταθλήματος Γυναικών στο ποδόσφαιρο
Πρεμιέρα για ΑΠΟΕΛ, Πάφο και Ομόνοια στη League Phase του Conference League
Ανόρθωση, Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός Άχνας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κύπρου
Ξεκίνησε η πώληση εισιτηρίων για τον αγώνα Κύπρος-Ρουμανία για το Nations League