Ο ΑΠΟΕΛ "σκόνταψε" στην Σάμροκ στην πρεμιέρα του Conference League

Ο ΑΠΟΕΛ έφτασε μέχρι την πηγή αλλά δεν ήπιε νερό, στην πρεμιέρα του στη League Phase του Conference League, καθώς εξήλθε ισόπαλος 1-1 με την Σάμροκ Ρόβερς στο Δουβλίνο.

Οι Πρωταθλητές Κύπρου αδίκησαν τον εαυτό τους καθώς κρατούσαν το προβάδισμα στο σκορ μετά το γκολ του Λαΐφη στο 58΄ αλλά ισοφαρίστηκαν στο 92΄ μετά από κόρνερ.

Ο ΑΠΟΕΛ έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα από τον πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «γαλαζοκίτρινοι» έμειναν και με παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή του Φαρούτζια με δεύτερη κίτρινη κάρτα και λίγο αργότερα πήρε προβάδισμα με κεφαλιά του Λαΐφη μετά από κόρνερ.

Από ένα σημείο και μετά ο ΑΠΟΕΛ χαλάρωσε και στις καθυστερήσεις η Σάμροκ μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 90+2' κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Γουότς.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η ομάδα του Ζοσέ Ντομίνγκεζ δεν κατάφερε να μπει με το δεξί και να βάλει γερές βάσεις για να συνεχίσει στη νοκ άουτ της διοργάνωσης.

Εντεκάδες:

Shamrock Rovers: Πολς, Κλίαρι, Λόπες, Γκρέις, Χόνοχαν, Πουμ (54' Σάλιβαν), Ονίλ (65' Τάουελ), Φαρούτζια, Μάντροου (75' Μπάιρν), Νάγκεντ (75' Γουάτς), Κένι (75' Γκριν).

Στον πάγκο: Στέισι, Χορ, ΜακΈνεφ, Κάβανγκ, Μπερνς, Τζ., Ντιλόν, Νούναν.

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Πέτροβιτς, Τεχέρα, Ελ Αραμπί (70' Μπα), Μαρκίνιος, Σούσιτς (70' Τσεμπάκ), Αμπάνια (61' Καττιρτζιής), Κιντιγιά, Λαΐφης (89' Ντβάλι), Κοσταντίνοφ, Ντογκαλά (88' Κόρμπου).

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Μίχος, Μάγιερ, Σατσιάς, Πολυκάρμπου.

Φοβερές ματσάρες για το κυπριακό πρωτάθλημα με απίστευτες αποδόσεις στη Fonbet
Έμφραγμα στο 90' ο ΑΠΟΕΛ-Πέταξε δύο βαθμούς με τη Σάμροκ των δέκα ποδοσφαιριστών
Ξεκίνησε με το δεξί στο League phase η Ομόνοια-Κέρδισε 4-0 την Βίκινγκουρ
Άσπρος καπνός στη Γενική Συνέλευση της Ανόρθωσης-Βγήκε μπροστά ο Πραστίτης
Καμορανέζι: «Είχα την ευκαιρία στο παρελθόν να δουλέψω στην Κύπρο, θέλω να αναβαθμίσω την Καρμιώτισσα»