Σημαντικές νίκες για ΑΕΛ και Εθνικό

Σημαντικές νίκες πέτυχαν ΑΕΛ και Εθνικός στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας, κερδίζοντας Νέα Σαλαμίνα και Δόξα Κατωκοπιάς με 3-1 και 0-2 αντίστοιχα.

Στη Λεμεσό η ΑΕΛ νίκησε τη Νέα Σαλαμίνα με 3-1 με τα όλα τα γκολ της αναμέτρησης να σημειώνονται στο α’ ημίχρονο και μάλιστα σε διάστημα 10 λεπτών από το 12’ μέχρι το 22’.

Μεντόγεβιτς στο 12’, μια Μίντσεφ στο 13’ και 22’ ήταν οι σκόρερ για την ομάδα της Λεμεσού ενώ για τη Νέα Σαλαμίνα είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 ο Φερνάντεζ στο 15’.

Στο Μακάρειο στη Λευκωσία ο Εθνικός πήρε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στη Δόξα με 0-2. Και σε αυτόν τον αγώνα το σκορ διαμορφώθηκε στο α’ ημίχρονο με τους Ριστέφσκι στο 12’ και Καμπρέρα στο 24’ να σκοράρουν για την ομάδα της Άχνας.

Υπενθυμίζεται ότι νωρίτερα στον πρώτο χρονικά αγώνα της ημέρας ο ΑΠΟΕΛ νίκησε την Καρμιώτισσα 4-1.

Πηγή: ΚΥΠΕ

Προανήγγειλε την μεταγραφή Γιοβετιτς η Ομόνοια
Σοκ με Γούλερι στην Ανόρθωση-Μπαίνει χειρουργείο και χάνει τη χρονιά
Επίσημα στον πάγκο της Εθνικής Κύπρου ο Σοφρώνης Αυγουστή
Πρώτη απώλεια για Πάφο, στραβοπάτημα για ΑΠΟΕΛ στην 5η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan
Πάτησε μπανανόφλουδα ο ΑΠΟΕΛ, «Χ» το ντέρμπι στην Πάφο-Με την ψυχή στο στόμα νίκησε ο Απόλλωνας
Μπηχτές Σίλας για πληρωμές στην Κύπρο-«Ήθελαν να μας βάλουν πρόστιμο και μας χρωστούσαν δύο μισθούς»
Ανακατεύει την τράπουλα ο Ντομίνγκες-Ψάχνει για το τρίποντο αλλά σκέφτεται και το παιχνίδι με την Σάμροκ