Πήρε φόρα και… σώνεται η Λιόν

Έτοιμη για την παραμονή της η Λιόν. Η πάλαι ποτέ πρωταθλήτρια Γαλλίας νίκησε με ανατροπή 2-1 στην έδρα της προτελευταίας Μετς στο ματς με το οποίο «άνοιξε η αυλαία» της 23ης αγωνιστικής της Ligue 1 και ξέφυγε με +6 από τη 16η θέση και τη Ναντ, με τα «καναρίνια» να παίζουν στην έδρα της Λοριάν το απόγευμα του Σαββάτου, ώστε να καταφέρουν να ξαναμειώσουν στο -3 και τους «λιονέ» να φτάνουν τις πέντε συνεχόμενες νίκες και να κατακτούν 15 βαθμούς σερί κι από ‘κει που βρίσκονταν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας να ανεβαίνουν κοντά στη μέση του πίνακα.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι έμειναν στο -5 από την παραμονή κι αρχίζουν να δυσκολεύουν τη ζωή τους στην προσπάθεια να βρίσκονται και τη νέα σεζόν στα μεγάλα «σαλόνια».

Η Μετς προηγήθηκε με τον Μικαουτάτζε στο 13’, ο Λακαζέτ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου σε 1-1 κι ο Μπενραχμά στο 60’ χάρισε τη νίκη στους «λιονέ».

Πηγή: sportfm

Μυθική Τότεναμ έριξε τρία γκολ στη Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ-Παραπαίουν οι Κόκκινοι Διάβολοι
ΒΙΝΤΕΟ: Έξαλλος ο Μέσι-Εξύβρισε χυδαία τον διαιτητή
Ανίκητος ο Διούδης-Απέκρουσε δύο πέναλτι στην Τουρκία
Αμυντικός έσωσε σίγουρο γκολ πάνω στη γραμμή αλά Karate Kid
Όλα στραβά κι ανάποδα για τον Λέμαν-Συνελήφθη μεθυσμένος, καταδικάστηκε και τώρα... χωρίζει
Γκολ ο Σφιντέρσκι, γκολάρα ο Μέσι και η ευκαιρία της χρονιάς από Σουάρες στην γκέλα της Ίντερ Μαϊάμι
Λήξη συναγερμού με Κέιν-Προλαβαίνει τον αγώνα με την Άστον Βίλα
Έριξε ξεγυρισμένη πεντάρα και περιμένει η Μπενφίκα
Συντριβή για την Μπαρτσελόνα στο κάστρο της Παμπλόνα
Επέστρεψε στις νίκες η Άρσεναλ, ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ από τη Φούλαμ-Νίκη για την Έβερτον