O Ντουμπράφκα έσωσε τη Νιουκάστλ από κάζο

H Νιουκάστλ πέρασε στους 8 του κυπέλλου Αγγλίας έπειτα από τρομερό ματς κόντρα στη Μπλάκμπερν, με τον Ντουμπράφκα να γίνεται... ήρωας στα πέναλτι (1-1 κ.δ., 4-3 πεν.)

Η 16η στην Τσάμπιονσιπ Μπλάκμπερν έφτασε μία... ανάσα από το να αποκλείσει την Νιουκάστλ.

Η πιο πλούσια ομάδα στον κόσμο τα βρήκε σκούρα σττο πρώτο μέρος και παρά το ότι είχε την κατοχή η Μπλάκμπερν ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο όμως δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στην επανάληψη η ομάδα του Έντι Χάου σκόραρε στο 71ο λεπτό με τον Γκόρντον, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αμέσως σε 1-1 με τον Σμόντιτς (79').

Στην παράταση και οι δύο ομάδες είχαν σπουδαίες ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη όμως το παιχνίδι έφτασε στα πέναλτι, εκεί όπου ο Ντουμπράφκα έπιασε δύο πέναλτι και έστειλε τη Νιουκάστλ στους 8 του κυπέλλου Αγγλίας.

Αμυντικός έσωσε σίγουρο γκολ πάνω στη γραμμή αλά Karate Kid
Όλα στραβά κι ανάποδα για τον Λέμαν-Συνελήφθη μεθυσμένος, καταδικάστηκε και τώρα... χωρίζει
Γκολ ο Σφιντέρσκι, γκολάρα ο Μέσι και η ευκαιρία της χρονιάς από Σουάρες στην γκέλα της Ίντερ Μαϊάμι
Λήξη συναγερμού με Κέιν-Προλαβαίνει τον αγώνα με την Άστον Βίλα
Έριξε ξεγυρισμένη πεντάρα και περιμένει η Μπενφίκα
Συντριβή για την Μπαρτσελόνα στο κάστρο της Παμπλόνα
Επέστρεψε στις νίκες η Άρσεναλ, ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ από τη Φούλαμ-Νίκη για την Έβερτον
Έγραψε ιστορία στην Premier League ο Πάλμερ-Έγινε ο πρώτος παίκτης που σκοράρει 4 φορές στο α' ημίχρονο
Νιουκάστλ – Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Γκέλα για τους Πολίτες στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ»
Σε ελεύθερη πτώση η δημοφιλία του Εμπαμπέ στη Γαλλία-Ένας στους δύο Γάλλους έχουν θετική γνώμη για εκείνον