Προβάδισμα πρόκρισης μετά από ματσάρα για τη Σπόρτινγκ

Προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου Πορτογαλίας πήρε η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, που επιβλήθηκε 2-1 της Μπενφίκα εντός έδρας στο πρώτο ματς για την ημιτελική φάση του θεσμού.

Τα «λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ με τον Πότε στο 9ο λεπτό και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκιόκερες στο 54’, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με γκολ του Άουρσνες στο 68’.

Ακολούθησε... θρίλερ, με τα γκολ των Ντι Μαρία και Νούνο Σάντος να ακυρώνονται και εντέλει το 2-1 να μην αλλάζει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 4 Απριλίου.

Υπενθυμίζεται πως στο άλλο ζευγάρι της τετράδας, η Πόρτο θα τεθεί αντιμέτωπη με την Γκιμαράες.

Πηγή: sportfm

Αμυντικός έσωσε σίγουρο γκολ πάνω στη γραμμή αλά Karate Kid
Όλα στραβά κι ανάποδα για τον Λέμαν-Συνελήφθη μεθυσμένος, καταδικάστηκε και τώρα... χωρίζει
Γκολ ο Σφιντέρσκι, γκολάρα ο Μέσι και η ευκαιρία της χρονιάς από Σουάρες στην γκέλα της Ίντερ Μαϊάμι
Λήξη συναγερμού με Κέιν-Προλαβαίνει τον αγώνα με την Άστον Βίλα
Έριξε ξεγυρισμένη πεντάρα και περιμένει η Μπενφίκα
Συντριβή για την Μπαρτσελόνα στο κάστρο της Παμπλόνα
Επέστρεψε στις νίκες η Άρσεναλ, ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ από τη Φούλαμ-Νίκη για την Έβερτον
Έγραψε ιστορία στην Premier League ο Πάλμερ-Έγινε ο πρώτος παίκτης που σκοράρει 4 φορές στο α' ημίχρονο
Νιουκάστλ – Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Γκέλα για τους Πολίτες στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ»
Σε ελεύθερη πτώση η δημοφιλία του Εμπαμπέ στη Γαλλία-Ένας στους δύο Γάλλους έχουν θετική γνώμη για εκείνον