ΒΙΝΤΕΟ: Νίκησε και το Εκουαδόρ και δείχνει σε καλό φεγγάρι η Ιταλία!

Φιλικό ξεμούδιασμα και νίκη για την Ιταλία κόντρα στο Εκουαδόρ. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι επικράτησε με 2-0, με τον Ιταλό τεχνικό να δοκιμάζει παίκτες ενόψει του Euro 2024 και παράλληλα να κάνει το 2/2 στα ματς που έδωσε στις ΗΠΑ, δείχνοντας πως γίνεται καλή δουλειά.

Γρήγορο προβάδισμα για τους Ιταλούς και συγκεκριμένα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Λορέντσο Πελεγκρίνι με βολίδα να ανοίγει το σκορ. Δείγμα του πόσο φορμαρισμένος είναι από την καλή δουλειά που γίνεται στη Ρόμα.

Το Εκουαδόρ δεν πτοήθηκε ιδιαίτερα και πήρε γρήγορα μέτρα στο γήπεδο, προσπαθώντας να απειλήσει κυρίως μέσα από στημένες φάσεις. Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησαν οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ιταλία να έχει τον έλεγχο, ωστόσο είχε βρει απέναντί της το καλοστημένο Εκουαδόρ το οποίο δεν άφηνε πολλά περιθώρια.

Στο 69’ μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν μια ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Πλάτα, αλλά ο Βικάριο έκανε μια σημαντική απόκρουση και του είπε «όχι». Το Εκουαδόρ έπειτα είχε ανεβάσει στροφές και είχε πάρει μέτρα στο γήπεδο, έχοντας κάποιες καλές ευκαιρίες για το 1-1.

Τα λεπτά περνούσαν και τελικά ο Νικολό Μπαρέλα που ήταν και αρχηγός στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε για να διαμορφώσει το τελικό 2-0.

Πηγή: sportfm

Δεν ανανεώνει ο Ερμόσο με την Ατλέτικο, αποχαιρετά το καλοκαίρι
ΒΙΝΤΕΟ:Χαμός στο Τρουά-Βαλενσιέν, οι παίκτες των γηπεδούχων επέστρεψαν φωτοβολίδες στους οπαδούς τους