Σήκωσε το κύπελλο στο Futsal η ΑΕΛ και έκανε το νταμπλ

Η ΑΕΛ κατέκτησε χθες βράδυ το Κύπελλο στο Futsal κερδίζοντας στον τελικό την ΑΕΚ με 6-1 στο Κίτον Αθλητικό Κέντρο.

Η ομάδα της Λεμεσού με την κατάκτηση του Κυπέλλου, ολοκλήρωσε τη χρονιά με νταμπλ.

Σύμφωνα  με την ΚΟΠ, στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ προηγήθηκε με 3-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Τσακανιάς (7'), Χατζηγεωργίου (5') και Αλμέϊδα (20'). Για την ΑΕΚ σκόραρε στο 4ο λεπτό ο Κουλουμπρής.

Ο Αλμεϊδα πέτυχε άλλα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (31', 34', 40') και η ΑΕΛ επικράτησε με 6-1 και μετά την κατάκτηση του Πρωταθλήματος, πανηγύρισε και την κατάκτηση του Κυπέλλου.

ΑΕΚ (αρχική πεντάδα): Ψηλογένης, Ομήρου, Κόκκινος, Ενρίκε, Ντος Σάντος

ΑΕΛ (αρχική πεντάδα): Μιχαλίτσης, Τσακανιάς, Κρέκος, Ράφαελ, Αλμεϊδα

Μετά το τέλος του αγώνα, που μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ,  έγινε η απονομή του επάθλου στους κυπελλούχους από τον Κώστα Σωφρονίου, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΟΠ και Πρόεδρος της Επιτροπής Futsal.

Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης