Με Χατσάνοφ ο Τσιτσιπάς, αν περάσει στα προημιτελικά

Ο Καρέν Χατσάνοφ λύγισε στα δύο σετ τον Ντανίλ Μεντβέντεφ και πέρασε στην οκτάδα του Masters στο Μόντε Κάρλο.

Ο 27χρονος Ρώσος, Νο.17 στον κόσμο, επικράτησε του συμπατριώτη του (Νο.4) με 6-3, 7-5 σε 1 ώρα και 54 λεπτά και περιμένει στα προημιτελικά τον νικητή του μεγάλου αγώνα ανάμεσα στον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Καρέν Χατσάνοφ.

Ο Μεντβέντεφ, πάντως, ήταν για άλλη μια φορά εκνευρισμένος με τους επόπτες και τον διαιτητή και, μάλιστα, δέχτηκε point penalty στο τελευταίο γκέιμ, όπου ο Χατσάνοφ σέρβιρε για τη νίκη.

Δεν ήταν, βέβαια, έτσι κι αλλιώς η καλύτερή του εμφάνιση και είναι χαρακτηριστικό ότι έκανε οκτώ αβίαστα λάθη, κάποια σε καθοριστικά σημεία του ματς.

Στα προημιτελικά προκρίθηκε και ο εξαιρετικός φέτος Άλεξ Ντε Μινόρ, που απέκλεισε με 6-3, 6-4 τον Άλεξ Πόπιριν και περιμένει Νόβακ Τζόκοβιτς ή Λορέντζο Μουζέτι.

«Ήταν δύσκολη ήττα για εμάς, να ανασυγκροτηθούμε και να κερδίσουμε αύριο»
Νέα τεράστια επένδυση από τους Τούρκους-Πότε θα επιστρέψει η Formula 1 στην Κωνσταντινούπολη
«Δεν μπορούμε να αφήνουμε τους διαιτητές να καθορίζουν το παιχνίδι, πρέπει να το κάνουμε εμείς»
Έξαλλος ο Μπαρτώκας μετά το φινάλε του Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα, είχε επεισόδιο με τον Σάδα (vid)
Άλωσαν τη Νέα Υόρκη και μένουν «ζωντανοί» οι Σίξερς
Ο Λεμπρόν Τζέιμς ενεργοποίησε την «βόμβα»-Ελεύθερος για μεταγραφή και περιμένει τον… γιο του
Ζωντανοί οι Μπακς παρά τις απουσίες Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ, λύγησαν τους Πέισερς
Ηττήθηκε 82-80 σε νεκρό χρόνο στην παράταση από την Μπαρτσελόνα ο Ολυμπιακός
Με την πλάτη στον τοίχο ο Παναθηναϊκός στον τελικό-Ηττήθηκε 85-83 από τη Μακάμπι
Προβάδισμα 2-0 για την ΑΕΚ που νίκησε τον ΑΠΟΕΛ 85-86