Διπλό... Ευρώπης για την Τουλούζ στην έδρα της Ρεν

H Toυλούζ με ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο πέρασε από την έδρα της Ρεν (1-2) και όχι μόνο ξέφυγε τελείως από την ζώνη του υποβιβασμού αλλά κάνει και όνειρα... Ευρώπης!

Η Ρεν μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με ατομική προσπάθεια του 18χρονου Ντεζιρέ Ντουέ, όμως η Τουλούζ βρήκε την άμεση απάντηση με τον Κάσερες στο 22' να ισοφαρίζει σε 1-1.

Η Τουλούζ, μάλιστα έκανε την ολική ανατροπή στο 33ο λεπτό με τον Ντιαρά, να γράφει το 1-2 υπέρ των φιλοξενούμενων, που πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος η Ρεν πίεσε, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά και η μαχητική Τουλούζ κατάφερε να φύγει από τη Βρετάνη με μια σημαντική νίκη, η οποία την ενίσχυσε βαθμολογικά.

Πλέον η Τουλούζ απέχει εφτά βαθμούς από την Λανς και την 6η θέση που δίνει και το εισιτήριο για το Conference League της νέας σεζόν.

Χωρίς οπαδούς η Μπαρτσελόνα στο εκτός έδρας ματς του Champions League με Ερυθρό Αστέρα
Χαμός στην Αφρική με ποδοσφαιριστή ο οποίος ισχυρίζεται ότι είναι 26 χρονών, αλλά ούτε... ο καθρέφτης του δεν τον πιστεύει
Πυροβόλησαν παλαίμαχο της Φενέρ μετά από εκπομπή για την πρεμιέρα της τουρκικής ομάδας στο Europa League
Europa League: Ισόπαλοι Ρόμα-Μπιλμπάο, ευρείες νίκες για Άγιαξ, Τότεναμ, Στεάουα