Έκανε ανατροπή, έριξε κατοστάρα και περιμένει με «αέρα» τη Ρεάλ η Μπασκόνια

Έδειξε έτοιμη για τον τρίτο προημιτελικό της Ευρωλίγκας κόντρα στη Ρεάλ την ερχόμενη Τετάρτη η Μπασκόνια, η οποία νίκησε 101-94 στην έδρα της Παλένθια για την 31η αγωνιστική της Liga Endesa, μένοντας οριακά εκτός της προνομιούχου οκτάδας με 17-14 ρεκόρ κι αφήνοντας τους νεοφώτιστους σταθερά τελευταίους με 5-26.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 57-48 στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι Βάσκοι με επιμέρους σκορ 28-15 στην τρίτη περίοδο αποκατέστησαν την τάξη.

Κορυφαίος της ομάδας του Ντούσκο Ιβάνοβιτς ήταν ο Χάουαρντ με 36 πόντους, 8/15 τρίποντα και 10/10 βολές, ενώ τον ακολούθησαν οι Σεντεκέρσκις με 23, Κοστέλο με 16 και Μαρίνκοβιτς με 14 πόντους.

Η Μπαρτσελόνα προσφέρει γη και ύδωρ στον Μάριο Χεζόνια για να τον αποκτήσει
Η Κ. Πελενδρίτου εκπροσώπησε την Κύπρο στην πρώτη ημέρα Λαμπαδηδρομίας στη Γαλλία
Ραγδαίες εξελίξεις στην δολοφονία Λυγγερίδη-Παραδόθηκε ο «Shark», ένας από τους βασικούς υπόπτους
Παρέδωσε τα πορίσματα για ξιφασκία και ενός αγώνα σε Γενικό Εισαγγελέα η Επιτροπή Δεοντολογίας
Μη προσβάσιμα τα γήπεδα σε ΑμεΑ, πολλά παράπονα για το στάδιο Άλφαμεγα-Σειρά μέτρων από Λοττίδη