Γκουαρντιόλα: Περιμένω το ματς με την Γουέστ Χαμ να εξελιχθεί όπως αυτό με την Βίλα το 2022

Ο Καταλανός τεχνικός μίλησε για τον «τελικό» της Μάντσεστερ Σίτι με την Γουέστ Χαμ, που θα κρίνει τον τίτλο του πρωταθλητή στην Αγγλία, σημειώνοντας ότι περιμένει εξέλιξη ανάλογη με το αποτέλεσμα κόντρα στην Άστον Βίλα το 2022.

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα όταν ρωτήθηκε για το πώς περιμένει την εξέλιξη του αγώνα με την Γουέστ Χαμ, εξέπληξε με την απάντησή του, αφού θυμήθηκε το επικό comeback της Σίτι το 2022.

Τότε οι «Πολίτες» βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 από την Άστον Βίλα, με την Λίβερπουλ προσωρινά να στέφεται πρωταθλήτρια, ωστόσο σε πέντε λεπτά η Σίτι γύρισε το ματς και πανηγύρισε τη νίκη με 3-2, κατακτώντας τον τίτλο.

«Θα θέλαμε να κερδίζουμε με 3-0 την Γουέστ Χαμ στα πρώτα 10 λεπτά, αλλά αυτό δεν γίνεται... Έχω ένα προαίσθημα ότι θα γίνει ότι και το 2022 κόντρα στην Άστον Βίλα, οι παίκτες μου είναι έτοιμοι», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Γκουαρντιόλα.

Iρλανδία-Αγγλία: Ο Κάρσλεϊ έγινε ήδη... viral, μπέρδεψε τους πάγκους των ομάδων
Μπαρτσελόνα: Πλησιάζει η επιστροφή του Ντε Γιόνγκ στη δράση
Ρούνεϊ: Δεν ξεχνά την τέχνη, απίθανο γκολ με τους Legends της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πένθος στη Λίβερπουλ: Πέθανε ο Ρον Γέιτς
Η Τσέλσι θα πληρώνει τον Στέρλινγκ για να αγωνίζεται στην Άρσεναλ
Nations League: Πάρτι της Ιταλίας στο Παρίσι, 3-1 τη Γαλλία
Το απόλυτο βίντεο με τα 900 γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο!
Στα κατεχόμενα ο Ροναλντίνιο για τα «διεθνή βραβεία κορυφής»
Νίκη Πορτογαλίας επί Κροατίας με το 900ο γκολ του Ρονάλντο-Όλα τα αποτελέσματα του Nations League