Νίκη-πρόκριση για τη Βενεζουέλα, μοιραίος ο Πινέδα

Η Βενεζουέλα έκανε το 2Χ2 στον όμιλο και προκρίθηκε στα προημιτελικά με 2-0 επί του Μεξικού που μπήκε σε... περιπέτειες. Έχασε πέναλτι ο Πινέδα.

Ο Ομπερλίν Πινέδα ήταν μοιραίος για το Μεξικό που γνώρισε την ήττα από τη Βενεζουέλα του Ροντόν και μπήκε σε περιπέτειες για την πρόκριση της στην επόμενη φάση.

Το Μεξικό είχε 13 ματς χωρίς ήττα από την Βενεζουέλα αλλά αυτό άλλαξε στο Sofi Stadium της Καλιφόρνια. Δύο πέναλτι έκριναν το ματς το οποίο πήγε στη Βενεζουέλα που προκρίθηκε στα προημιτελικά του Copa America.

Ο Σαλομόν Ροντόν στο 57ο λεπτό ευστόχησε απέναντι στον Γκονζάλες για το 1-0 των γηπεδούχων. Ο μέσος της ΑΕΚ, Ομπερλίν Πινέδα, μπήκε στο 78ο λεπτό ωστόσο ήταν μοιραίος για τους El Tri, καθώς έχασε πέναλτι στο 88' και έβαλε σε περιπετειες την ομάδα του που θέλει μόνο νίκη με το Εκουαδόρ για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Στα προημιτελικά του Euro η Ελβετία-Επικράτησε της Ιταλίας με 2-0
Αυτοκίνητα και bodyguards υπόσχεται στον Ντι Μαρία η Ροσάριο Σεντράλ για να υπογράψει
Ξέσπασε η Βραζιλία με «τεσσάρα» κόντρα στην Παραγουάη στο Copa America-Πέρασε η Κολομβία